Roztańczona jesień w Pardon To Tu

Zimno, szaro i ponuro. Zamiast odpalać jesienną playlistę i zawijać się w burrito of sadness – zaplanujcie październik i listopad tak, by rozgrzać się na energetycznych koncertch Szara jesień nabierze kolorów, gdy przemycimy do niej trochę lata, prawda?

pardon to tu

Nights with Rob Mazurek & Sao Paulo Underground

Wt. & Śr. 25 / 26.10, godz. 20:30, wstęp 49 zł / w dniu koncertu 59 zł

Trzonem grupy są Rob Mazurek i Mauricio Takara, brazylijski multiinstrumentalista, ale nie mniej ważny jest klawiszowiec i wokalista Guilherme Granado. Idea, która od początku przyświeca projektowi i jest nader konsekwentnie rozwijana, to fuzja brazylijskiej tradycji muzycznej z jazzem i laptopowymi manipulacjami. Sao Paulo Underground przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej ich najnowszy, piąty, wydany we wrześniu album ‘Cantos Invisiveis’ wydany przez Cuneiform Records.
Trio to, to pełna energii postmodernistyczna orkiestra, naznaczona połyskującymi strukturami dźwiękowymi, uwodzicielskimi uderzeniami elektroniki, bezwstydnie pięknymi melodiami, dużą dozą improwizacji oraz zaciekłą radością.
Lider grupy, Rob Mazurek podobno jest jednym z najbardziej fascynujących współczesnych improwizatorów. Trębacz, kornecista, kompozytor – łączony jest ze sceną chicagowską, zakorzenioną w tradycji hard bopu. To także założyciel kolektywu Chicago Underground i zespołu Isotope 217. Współpracował z takimi artystami jak Tortoise, Sam Prekop, Gastr del Sol, Stereolab, Pan American, Brokeback czy Tigersmilk.

więcej info: tutaj i tutaj

Nights with Mats Gustafsson NU ENSEMBLE

Śr./Czw. 09-10.11.2016, godz. 20:30, wstęp 79 zł / w dniu koncertu 89 zł / karnet 149 zł

Założony w 2007 r. przez saksofonistę Matsa Gustafssona 12-osobowy “NU Ensemble” przyjedzie do Pardon, To Tu na dwudniową rezydencję i zaprezentuje naszym gościom m.in. dwa najważniejsze utwory tej orkiestry pt. “Hidros 6” (hołd dla Little Richard) i najnowszy, premierowy utwór pt. “Hidros 7”, który jest hołdem dla geniuszu Franka Zappy.

Dodatkowo, podczas tej rezydencji będziemy mogli usłyszeć pięć mniejszych, aczkolwiek równie ważnych koncertów, m.in. The Thing z Joe McPhee oraz Mariam Wallentin (wokalistką Wildbirds & Peacedrums) z tubistą Per Åke Holmlander.

Zapraszamy bardzo serdecznie na te dwa wyjątkowe wieczory, które każdemu zostaną na długo w pamięci.

Dzien 1 (09.11.2016)

I. Set: Jon Rune Strøm Solo
II. Set: The Thing & Joe McPhee
III Set: Mats Gustafsson’s NU Ensemble plays Hidros 6 – Music & Lyrics of Little Richard

Dzien 2 (10.11.2016)

I. Set: Christer Bothén & dieb13
II. Set: Mariam Wallentin & Per Åke Holmlander
III. Set: Agustí Fernández / Anders Nyqvist / Kjell Nordeson
IV. Set: Mats Gustafsson’s NU Ensemble plays Hidros 7 – Music & Lyrics of Frank Zappa

więcej info: tutaj

Dodaj komentarz

-->