Rok ładnego techno – podsumowanie roku Oli Teks z Move Move

365 dni (bez 15 patrząc na datę) roku 2013 za nami. Z tej okazji Aktivist poprosił znajomych muzyków, djów i artystów, aby podali nam listy swoich ulubionych rzeczy z tego okresu. Czasami wybrali filmy, czasami gry komputerowe, a niektórzy wybrali najlepszą muzyką jaką poznali. Tak jest z Olą Teks.

Ten chart to wędrówka muzyczna ze mną przez ostatni rok i moje inspiracje, można tu znaleźć od house’u po techno, ogólnie zawarłabym w nimi o wiele więcej tracków ale po pierwsze poproszono mnie o 10 typów, a po drugie nie chce zdradzać całej mojej playlisty :D
Mam nadzieje, ze zainteresują Was moje typy muzyczne z 2013 roku.

Na pierwszym miejscu znaleźli się #DieVogel. Chicken to całkowicie skończony twór, jest w nim masa poszczególnych dźwięków, które hipnotyzują i przenoszą do innej rzeczywistości, a poza tym mam z nim miłe wspomnienia.

II miejsce to #Lone z Airglow fires, już w tym momencie wiem, ze to będzie ponadczasowy utwór.

Ostatnie miejsce na podium to mój bardzo subiektywny wybór bo
#DjLinus – K.B.’s Groove (Kris Wadsworth A Love Letter To Dance… Hmmm jest to numer mroczny, który długo się rozwija z mocnym basem, mnie osobiście chwyta za serce :D Chciałabym tez zwrócić uwagę na Krisa Wadswortha, który ma swój niepowtarzalny styl i brzmienie.

IV to Kuba Sojka- You Can’t Take It (Soul Mix), moim zdaniem to jest jedna z ładniejszych piosenek w tym roku, Kuba pokazuje po raz kolejny, ze po prostu ma talent i nie trzeba mieć nie wiadomo jak dużej promocji by wyprzedać wszystkie swoje vinyle z deejay.de. Gratulacje Kuba.

V to Kindimmer, wybrałam akurat utwór z Epki Personality Vessel, którą kupiłam w Berlinie i przy okazji niechcący miałam okazję poznać twórce. Bardzo przyjemne uczucie. Mam nadzieje, ze jeszcze będzie o nim głośno.

VI miejsce idzie do Jossa Mooga, nie ukrywam, ze ten Pan odegrał bardzo dużą role w moich setach, prawie każdy numer porywa parkiet i daje niezłego house’owego kopa, a przy tym ma bardzo przyjemne brzmienie. Ot cała tajemnica.

VII Arkist & Komon – Brookfield- tutaj w sumie nie wiem co napisać, bardzo lubie ten numer
ma ładna linie melodyczną, która mnie wzrusza.

VIII to Etap Kyle-Prizma, ładne techno o.

IX- FJAAK-Walk on. Jestem pełna podziwu dla chłopakói ich talentu mają po 20 lat, a już robią takie rzeczy, jestem bardzo ciekawa co bedzię za parę lat.

X- Miałam problem jaki numer tu umiescic, wybrałam jednak całkiem świeżą produkcje bo Mathew Jonson- Kissing Your Eyes (Tale Of Us Remix), czuć, stare brzmienie, które charakteryzuje tego Pana. Nie miałam jeszcze okazji zagra tej płyty, ale założe się, ze rozgrzeje parkiet.

Ola Tekst – część kolektywu djsko promotorskiego Move Move. Ma za sobą udany rok w trakcie którego, z torbą winyli na ramieniu, odwiedziała Polskę od gór po morze. I chociaż właśnego facebooka jeszcze nie ma, możecie sprawdzić co i jak u niej na fanpage’u move move i na jej własnym soundcloudzie.

https://www.facebook.com/movemovecollective

Dodaj komentarz

-->