Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Hayao Miyazaki rozpoczyna pracę nad nową animacją, a także o tym, że rozpoczęła się rekrutacja na stanowisko współautorów bajek; teraz wracamy z kolejną, świetną informacją dla fanów kultowych, animowanych filmów. Marzenia fanów filmów Studia Ghibli o tematycznym parku rozrywki w końcu mają się ziścić! Na portalu Hollywood Reporter czytamy, że najprawdopodobniej w 2020 roku powstanie park tematyczny nawiązujący do filmów anime stworzonych przez Ghibli.
Wizualizację tego parku stworzył już w 2015 roku artysta Takumi. Inspirował się Disneylandami – w centrum parku miał stanąć słynny zamek Hauru, a wszystkie atrakcje czekające na dzieci i dorosłych, miały żywo nawiązywać do animacji Studia Ghibli.
Park Studia Ghibli ma powstać w pobliżu zielonego miasta Nagakute, leżącego na wschód od miasta Nagoja. W tym miejscu, w 2005 roku, obejrzeć można było replikę domu Satsuki oraz Mei z filmu Mój sąsiad Totoro (1988), wybudowanego przy okazji Expo. Jest on nadal otwarty dla zwiedzających. Do zagospodarowania jest obszar około 200 hektarów zielonego parku. Hideaki Omura, gubernator prowincji Aichi, powiedział, że w przyszłości do parku mają być dodawane atrakcje związane z innymi filmami Studia Ghibli.
Gotowi na przejażdżkę Kotobusem z filmu „Mój sąsiad Totoro”? My nie możemy się doczekać!



