PIXEL HEAVEN

#PIXELHEAVEN: Q&A z twórcą #AloneInTheDark i serii #LittleBigAdventure!

#JeremyHartwood, właściciel legendarnej posiadłości #Derceto w Luizjanie, popełnił samobójstwo. Nie było to dla nikogo zaskoczeniem, gdyż posiadłość znana jest od dawna jako dom nawiedzony przez złe moce. Sprawa samobójstwa szybko zostaje porzucona przez policję i zapomniana przez społeczeństwo. Lokalny handlarz antykami wynajmuje Cię byś zrobił spis wszystkich wartościowych rzeczy w posiadłości. Po śmiałym wkroczeniu do #Derceto zostajesz rzucony w wir koszmaru, który dla Jeremiego był życiem codziennym…


Ustalmy rzecz podstawową: ż
eby mogły powstać takie gry jak seria #SilentHill, czy #ResidentEvil, najpierw musiał powstać #AloneInTheDark. Ktoś ma co do tego wątpliwości? Nie widzę.

Zatem z okazji #PIXELHEAVEN po raz pierwszy nasz piękny kraj odwiedzi – UWAGA! – #FrederickRaynal – twórca #AloneInTheDark właśnie.

Podczas sesji #Q&A, którą poprowadzi #PiotrMiczMańkowski (sobota, #15.06), uczestnicy #PIXELHEAVEN 2013 dowiedzą się bezpośrednio z pierwszej ręki, jak powstawały standardy survival horror w przemyśle growym, które do dziś działają na miliony graczy na całym świecie. A oprócz tego poruszymy kilka innych, nie mniej interesujących kwestii! Czy naprawdę trzeba coś jeszcze dodawać?

#FrederickRaynal to legendarny twórca gier i programista. Autor takich tytułów jak #AloneInTheDark, #LittleBigAdventure, #TimeCommando i wielu innych. Jego produkcje wydawane były przez #Infogrames, #Adeline #Software, #NoCliche, #F4, #Eidos czy #Ubisoft. Obecnie jest właścicielem studia #Ludoid. W roku 2006 został uhonorowany przez Ministra Kultury i Komunikacji Republiki Francji odznaczeniem #OrdreDesArtsEtDesLettre przyznawanym za wyjątkowy wkład w sztukę i literaturę. Jest pierwszym twórcą gier, który otrzymał to odznaczenie.

Cała impreza odbędzie się w dniach #15.06 i #16.06 w warszawskim klubie #CentralnyDomQultury (CDQ) przy ul. Burakowskiej 12.

Więcej informacji: www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven

Dodaj komentarz

-->