Pierwsi artyści Radio Azja. Przyjadą goście z Indonezji, Bangladeszu i Japonii

źródło: materiały organizatora

Za oknem lato w pełni i najprawdopodobniej za taką właśnie pogodą będziemy tęsknić podczas tegorocznej edycji koncertów z cyklu Radio Azja, które tradycyjnie już odbywać się będą w grudniu.
Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku impreza przybierze nową formułę. Podczas pięciu festiwalowych dni (od 17 do 21 grudnia) odbędzie się pięć koncertów. Na razie zapowiedziano występ trzech artystów.

Najbardziej rozpoznawalnym z nich jest chyba indonezyjski zespół Senyawa, którego płyta koncertowa wywołała rok temu niemałe zamieszanie wśród fanów tradycyjnych azjatyckich dźwięków.
Shapla Salique to propozycja dla osób szukających w muzyce z Azji ciut bardziej „zachodnich” motywów. Pochodząca z Bangladeszu artystka sięga po pieśni Baulów (wędrownych mistyków) łącząc je ze smooth jazem i popem.

Ostatnim z do tej pory ogłoszonych artystów jest Taro Yasuno czyli obowiązkowy gość z Japonii. Taro gra na własnoręcznie wykonanych instrumentach, przy pomocy których tworzy niezwykły performance.
Rok temu podczas swojego koncert Rasmee Wayrana przyznała, że to właśnie w Warszawie jej zespół po raz pierwszy w życiu zobaczył śnieg. Nie wiemy czy w tym roku będzie padało (mamy nadzieję, że nie), ale wiemy, że niezależnie od aury to polska publika po raz pierwszy zobaczy prawdziwie wschodzące gwiazdy azjatyckiej muzyki.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->