Ogłoszono kolejnych wykonawców tegorocznego festiwalu Unsound

źródło: Unsound

Krakowski Unsound, który w tym roku świętuje 15-lecie, potrwa od 8 do 15 października. Karnety co prawda są już wyprzedane, ale w dalszym ciągu można zobaczyć koncerty – bilety na poszczególne wydarzenia trafią do sprzedaży w sierpniu.

Póki co ogłoszono kolejnych artystów. Wśród nich jest znany brytyjskiej grupy KLF Bill Drummond, który poprowadzi wykład oraz zaprezentuje swój film „Imagine Waking Up Tomorrow And All Music Has Disappeared”, wracająca z nowym materiałem Holly Herndon oraz Ben Frost, który na Unsoundzie zaprezentuje nowe widowisko wspólnie z United Visual Artists.

To nie koniec – w tym roku swój mroczny, rytmiczny ambient zaprezentuje na żywo Rainforest Spiritual Enslavement, James Hoff pokaże audiowizualny projekt HOBO UFO i występujący niezwykle rzadko na żywo twórca muzyki elektronicznej Eleh. Swoją wersję Flower Power, czyli tegorocznego motywu przewodniego imprezy, przypomni na Unsoudzie również jeden z ważniejszych przedstawicieli XX-wiecznej awangardy amerykańskiej, kompozytor minimalistyczny i wykonawca Jon Gibson.

Nie zabraknie także formacji Księżyc, której powrót miał miejsce właśnie na festiwalu Unsound w 2014 roku. Wystąpią w specjalnym składzie – wraz z ukraińską wokalistką i kompozytorką Svitlaną Nianio oraz Pawłem Romańczukiem z zespołu Małe Instrumenty.

Do Krakowa przyjadą także filmowcy i podróżnicy – Vincent Moon i Priscilla Telmon, którzy zaprezentują na żywo kinową wersję multidyscyplinarnego projektu HÍBRIDOS, który powstawał przez trzy lata w Brazylii. 

Artystów ogłoszonych właśnie przez Unsound jest dużo dużo więcej.  Dołączyli oni do wcześniej podanych przez organizatorów wykonawców, takich jak m.in. Jlin, Gas, DJ Sprinkles, Octo Octa, Einsturzende Neubauten, Dre Skull, Visible Cloaks czy Nina Kraviz.

Z pełną listą można zapoznać się na STRONIE FESTIWALU.

Dodaj komentarz

-->