Arcade Fire coveruje nową piosenkę Lorde. Brzmi, jakby sami ją napisali

Arcade Fire Lorde
źródło: Wikimedia

Kanadyjski zespół, którego płyta “Everything Now” będzie miałą premierę 28 lipca, wykonał piosenkę Nowozelandki podczas występu w programie “Live Lounge” na antenie BBC Radio 1. Całego nagrania można posłuchać pod TYM adresem. Cover utworu “Green Light”, pochodzącego z wydanej niespełna miesiąc temu płyty “Melodrama”, rozpoczyna się mniej więcej w 2:25:05. Początek całej sesji z towarzyszeniem młodzieżowego chóru i wykonaniem m.in. tytułowego utworu z nadchodzącej płyty, ma początek w 2:04:10.

Arcade Fire i Lorde znają się i przyjaźnią od lat. Po wykonaniu utworu, Win Butler podziękował zresztą serdecznie “naszej Lorde” za “walkę w słusznej sprawie”. Sama piosenkarka wielokrotnie wychwalała zespół, a także zdarzyło jej się go supportować. W 2014 roku wybrała nawet dla magazynu Rolling Stone 10 najlepszych utworów Arcade Fire, opowiadając przy okazji o swoim pierwszym odsłuchu “The Suburbs”:

Są moim ulubionym zespołem od czasu, kiedy jeden koleś, który był trochę moim kumplem, a trochę był dla mnie złośliwy wrzucił mi na dysk płytę “The Suburbs”. Pamiętam, że było super gorąco, a moje włosy były mokre od wody w basenie. Miałam 13 lat i pamiętam ten dzień doskonale.

Trudno nie odnieść wrażenia, że “Green Light” jest utworem jakby stworzonym dla Arcade Fire. Zobaczcie zresztą krótkie fragmenty wideo z występu w BBC Radio 1 i oryginalne wykonanie piosenki.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->