Oda do psów. Twórcy nowego filmu Wesa Andersona oddają hołd czworonogom na planie

Nowy film Wesa Andersona “Wyspa psów” w polskich kinach już za chwilę, bo 20 kwietnia. W oczekiwaniu na premierę twórcy zarzucają nas coraz to nowymi materiałami, związanymi z produkcją animacji. Tym razem skupiają się na psach i to nie tylko tych ekranowych, ale prawdziwych, które towarzyszyły twórcom podczas pracy nad animacją.

W filmiku oprócz animatorów i lalkarzy usłyszeć można głosy kilku aktorów, którzy podkładali głosy pod bohaterów filmu. Liev Schreiber, Tilda Swinton, Brian Cranston i Greta Gerwig opowiadają o “psim sercu, które nie ma dna”, “wielkim współczuciu i lojalności”, który wykazują się czworonogi, ich “pragnieniu miłości” oraz tym, że “potrafią wyciągnąć z człowieka wiele emocji”. Na koniec Bill Murray, Jeff Goldblum i Bob Balaban pojawiają się na ekranie, żeby zaprezentować po kolei wszystkie obecne na planie psy. Zobaczcie:

Głównym bohaterem „Isle of Dogs” jest 12-letni Atori Kobayashi, który wyrusza na samotną misję na wyspę-wysypisko, gdzie zesłane zostały wszystkie psy. Chce odnaleźć swojego czworonożnego przyjaciela, Spotsa, a przy okazji uratować całe miasto Megasaki.  Film to powrót Andersona do poklatkowej animacji, z której już wcześniej korzystał przy filmie „Fantastyczny Pan Lis” w 2009 roku. Głosów bohaterom użyczą Bill Murray, Edward Norton, Harvey Keitel, F. Murray Abraham, Jeff Goldblum, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Greta Gerwig, Scarlett Johansson, Liev Schreiber i Yoko Ono.

Kręcenie “Wyspy psów” Wesa Andersona trwało aż dwa lata. Ekipa liczyła ponad 670 osób. Na potrzeby „Wyspy psów” wykonano ręcznie około 1000 lalek: 500 psów i 500 ludzi. Wszystkie postacie miały po 5 lalek, każdą w innej skali: wyolbrzymioną, dużą, średnią, małą i XS. Wykonanie lalki dla każdej z głównych postaci trwało około 16 tygodni. Zobaczcie zdjęcia z planu:

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

źródło: materiały promocyjne

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->