Najsłynniejsze maski świata

najsłynniejsze maski świata
Fot: Chaozzy Lin on Unsplash

Jak pewnie wiecie, od dziś musimy wychodzić z domu w maskach lub z zasłoniętymi ustami oraz nosem. Z racji, że z dostępem do prawdziwych maseczek medycznych jest spory problem, postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, jak możecie zabezpieczyć siebie oraz innych w bardzo oryginalny sposób. W końcu gdzie szukać inspiracji jak nie w popkulturze.

Najsłynniejsze maski świata

Maska Bane

Ten pan pojawia się na memach związanych z koronawirusem od samego początku. Wiadomo, postapokaliptyczna wizja Nolana wprost idealnie pasuje do tego co dzieje się dookoła nas. Wystarczy mieć maseczkę antysmogową (uwaga przed wirusami podobno chronią tylko te z filtrami FFP3) i już można poczuć się jak superbohater.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kino Atlantic (@kinoatlanticofficial)

Maska Krzyk

Ta maska straszyła i bawiła już prawie ćwierć wieku temu. Horror Cravena może i nie jest najambitniejszy, ale co jak co zafundował popkulturze symbol w postaci słynnej podłużnej maski. Taki gadżet można od lat znaleźć w sklepach ze „śmiesznymi rzeczami” (swoją drogą ciekawe czy kogoś w ogóle bawią takie rzeczy) lub w nadmorskich straganach z pamiątkami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez SomosCine (@somoscine)

Maska V jak Vendetta lub Guy Fawkes

Film Wachowskich miał być sukcesem na miarę Matrixa i początkowo nim chyba nie był. Dopiero po latach okazało się, że to właśnie ta wizja przyszłości według filmowego rodzeństwa jest jednak bliższa naszej rzeczywistości. Użyta w filmie maska stała się symbolem ruchu Anonymous oraz oporu wobec prób kontroli internetu. Nie zapominajmy też o tym, komu jest ona dedykowana. Guy Fawkes to jeden z pierwszych terrorystów i buntowników w historii ludzkości. A plastikowe wyobrażenie jego oblicza, tak jak to z Krzyku, od dawna króluje na straganach i w sklepach z plastikową taniochą.

Maska Darth Vader

Z noszeniem takiej maski na upale może być problem, z drugiej strony fanów Gwiezdnej Sagi kochamy za to, że w swojej pasji nie znają kompromisów. Ciekawi nas, kiedy spotkamy w sklepie pierwszego Vadera. Mamy tylko obawy, że nie jest to za dobry pomysł na social distancing, bo chyba każdy chciałby mieć zdjęcie z tak kultowym bohaterem!

gwiezdne wojny maska

Fot: Tommy van Kessel

Maska Slipknot

Rockowe przebieranki były zajawką części muzyków od czasów KISS. Co prawda jako pierwsi w pełne zakrywanie twarzy maskami, a nie w tylko robienie makijażu, poszli ludzie z kultowego GWAR. Jednak to Slipknot wciągnął tę modę na światowe stadiony i areny koncertowe. Jeśli myślicie teraz o Ghost czy Lordi to pamiętajcie, że to jednak chwilę przed nimi byli też tacy giganci jak King Diamond czy cała horda mrocznych grajków ze Skandynawii.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

“It’s absolute chaos, but it’s also hypnotic. You can feel yourself being sucked in.” – @metalhammeruk on #Slipknot’s live show Photos: Paris, FR // 30.1 🇫🇷

Post udostępniony przez Slipknot (@slipknot)

Maska SBTRKT

Jeśli nie jesteście fanami rockowej łupanki, to może powinniście pójść w bardziej etniczne klimaty, które spopoularyzował SBTRKT. Didżej występował w bardzo eleganckiej masce rodem ze sklepu z afrykańskim rękodziełem. Co prawda w ostatnich latach odsłonił usta, ale może z okazji nowych przepisów wróci do swojego starego wizerunku?

Tuareskie nakrycie głowy

A jeśli lubicie pustynnego bluesa i ciut inne etniczne klimaty, to może najprostszym rozwiązaniem będzie stylówa na Tuarega? Ten dzielny pustynny lud to nie tylko świetni muzycy i dzieli wojownicy, ale także mistrzowie w zakrywaniu twarzy. To właśnie wśród plemion tej części Afryki tradycja zakrywania twarzy dotyczy mężczyzn, a nie kobiet. A nakrycie głowy i twarzy równocześnie, w pustynnym stylu można przygotować w 5 minut, mając zaledwie prostą chustę.

Maski Daft Punk

Na koniec panowie, bez których nie byłoby wszystkich imprez, za którymi tęsknimy. Francuski duet od dawna występuje w charakterystycznych kaskach. Co prawda nie widzimy chodzenia w takim nakryciu głowy podczas upałów, ale może być to idealny strój na rower lub wieczorne wyjście.

Maska dla Medyka

Przy okazji jeśli macie w domu maski do pływania to możecie pomóc medykom. Sprawdźcie co pisaliśmy o akcji Maska dla Medyka.

maska dla medyka akcja

Fot: materiały prasowe

302 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->