Muzyka, filmy, internety – podsumowanie roku Toma Encore’a

Rok 2013 już niedługo będzie za nami, z tej okazji poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, artystów i promotorów o przygotowanie krótkich list z ulubionymi rzeczami ostatnich 12 miesięcy. Na pierwszy ogień – #TomEncore.

Moje top trendy:

Albumy Roku

3. The Haxan Cloak – Excavation

2. Boards of Canada – Tomorrow’s Harvest

1. James Holden – The Inheritors

W tym roku wyszło wiele świetnych albumów, których słuchałem z przyjemnością, o wiele więcej niż np. w 2012. BoC wrócili ze świetną płytą. Mało popularny #TheHaxanCloak stworzył concept album o śmierci, od którego włos jeży się na karku. Dla mnie wygrał jednak #Holden ze swoją niepodrabialną atmosferą. Tuż za podium są m.in. Tim Hecker z „Virgins”, DJ Koze „Amygdala”, self-titled #Akkord, #TheKnife „Shaking the Habitual” oraz fantastyczne „Loud City Song” Julii Holter.

Filmy Roku

3. Jagten (Polowanie)

2. Le passé (Przeszłość)

1. Breaking Bad S05E14 „Ozymandias”

Walter-White-I-Am-The-One-Who-Knocks-Breaking-Bad

Z filmami odwrotnie, niż z muzyką – w tym roku zabrakło nieco dobrych tytułów. Może dlatego zdecydowanie najbardziej zapadł mi w pamięć nie film a serial, a konkretnie odcinek #BreakingBad w reżyserii Riana Johnsona (#Looper). Po nim uznaję BB za najlepszy serial w historii (wcześniej był nim dla mnie The Wire). A z prawdziwych filmów w tym roku rewelacyjne były dwa dramaty: Polowanie oraz Przeszłość Farhadiego jako echo po Rozstaniu.

Gra Roku

1. #GTAV

Grałem w tym roku tylko w jedną grę. Specjalnie dla niej kupiłem nawet pierwszą w życiu konsolę. GTA V, bardzo fajna zabawa, polecam.

Gif Roku

aWZ0Wm3_460sa

Tom Encore – Jego plusy i minusy widać jak na dłoni. Znany z zapału do połamańców i basu podobnie jak Gaslamp Killer, Statkey czy Foreign Beggars, którzy zresztą grają jego numery w setach. Był na wielu festiwalach i jadł pizzę na RBMA Bass Camp 2013. Jest trochę podobny do Eddie Redmayne, co czasem prowadzi do zabawnych sytuacji. 9 dni temu do sprzedaży trafiła jego najnowsza EP-ka #Broadband, więc karty kredytowe w dłoń i na zakupy.

Dodaj komentarz

-->