Mc Donald’s wprowadza wegańskie menu i od razu zalicza wtopę!

Najsłynniejszy fastfood świata chyba w końcu zauważył panujące od dawna trendy i zdecydował się na zmiany w swoim menu. Brytyjski McDonald’s przy współpracy z The Vegetarian Society wprowadził pierwsze „wegańskie” produkty do swoje oferty. Skąd ten cudzysłów w słowie wegańskie? Już wyjaśniamy.

Pierwszym produktem, który wprowadzono do oferty, jest przeznaczona dla dzieci tortilla nazwana Happy Meal Veggie Wrap. Kanapka faszerowana jest kotlecikami z ryżu, groszku i pomidorów oraz uzupełniona czerwonym pesto, sałatą i keczupem . Sęk w tym, że do produkcji tortilli, w którą owijany jest warzywny wsad, wykorzystano mleko zwierzęce, a to już skreśla produkt jako 100% wegański!

Sieć pomyślała nie tylko o dzieciach. W swojej ofercie zamieściła także przeznaczony dla dorosłych, Spice Veggie Wrap, który poza rozmiarem różni się od Happy Meal Veggie Wrap czerwoną cebulą i pikantnym sosem.
Ponadto w ofercie brytyjskiego Mc Donald’s znajdziecie burgera Vegetable Deluxe, którego recepturę poprawiono z okazji premier pozostałych dwóch „kanapek”.

To nie koniec ekonowości ze stajni Ronalda. Od 7 stycznia marka rozpoczęła w Polsce „testy” papierowych słomek! W wybranych lokalach w Polsce (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Mrągowie) będziecie mogli zdecydować czy chcecie pić napój przez plastikową, czy papierową słomkę.

-->