MaRina ft. Smolasty „Skandal (Odbijam)”

MaRina Smolasty
Fot: Wojtek Koziara

MaRina nakładem własnej wytwórni MaRina Music przedstawiła trzeci singiel i teledysk, promując nadchodzący album. Po Kabe i Young Igi, tym razem MaRina podjęła współpracę ze Smolastym.

MaRina ft. Smolasty „Skandal (Odbijam)”

MaRina ft. Smolasty ,,Skandal (Odbijam)” to trzeci singiel i teledysk, którymi artystka promuje nadchodzący (trzeci) album. Poprzednie dwa single „News”, z udziałem Kabe, oraz „Nigdy Więcej” z gościnną zwrotką Young Igi, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i mają już przeszło 6,5 mln i 7,3 mln wyświetleń na kanale YouTube.

MaRina z premedytacją przemyca na kobiecą scenę rapową wciąż kontrowersyjny w Polsce „mumble rap” charakteryzujący się celowo trudnym do zrozumienia w pierwszym odsłuchu tekście.
Autorami utworu „Skandal (Odbijam)” są: MaRina, Smolasty, SquidBits, Gverilla, Jeremi Sikorski, Wojciech Olejarz, oraz Mikołaj Trybulec. Za mix, mastering, koprodukcję odpowiada Marek Walaszek (Addicted to music studio).
Utwór „Skandal (Odbijam)” opowiada o odcięciu się artystki od toksycznych relacji z przeszłości. Zdarza się, że media plotkarskie usiłują ją uwikłać w clickbaitowe tytuły mające na celu promocję innych kosztem MaRiny. “Skandal (Odbijam)” jest jedynym komentarzem artystki w kwestii wybranych doniesień medialnych. Jak podkreśla w refrenie utworu, jej reakcja na takie działania jest jednoznaczna: “odbijam, nie chcę dram”.
W teledysku MaRina i Smolasty odgrywają rolę pary kanciarzy dokonujących podmiany walizek, przejmując pieniądze z ustawionej, nielegalnej walki. Fabuła teledysku jest kolejną “gangsterską historią” po klipie “News” z udziałem MaRiny i Kabe.
Dystrybucją cyfrową muzyki i promocją cyfrową zajęła się firma E-Muzyka. Premiera utworu i teledysku: 30 listopada 2020 roku.

-->