M.I.A. flirtuje z dancehallem. Posłuchaj nowej piosenki artystki

źródło: Wikimedia

Utwór “Load ‘Em” powstał na skutek współpracy pochodzącej ze Sri Lanki brytyjskiej wokalistki, z jamajskim artystą Dexta Dapsem. M.I.A. opublikowała piosenkę na stronie OHMNI – swojej ekologicznej modowej kolekcji dla fanów, którą tworzy z duńską projektantką Astrid Andersen (m.in. koszulki, ubrania dresowe i płaszcze z motywami ostatniej płyty, wydanej we wrześniu “AIM”).

Jest szansa, że “Load ‘Em” będzie początkiem czegoś większego, ale też niekoniecznie. Mathangi “Maya” Arulpragasam jest bowiem ostatnio bardzo aktywna. W mijających miesiącach podzieliła się już utworami “P.O.W.A.” i “GOALS”, nową wersją “A.M.P. (All My People)” z płyty “AIM” oraz nakręciła też dwa teledyski (wspomniane “GOALS” i “Finally“).  Kwitnie także jej działalność pozamuzyczna – w czerwcu prowadziła panel na festiwalu Meltdown, na którym wystąpili twórca WikiLeaks Julian Assange oraz filozofowie Slavoj Žižek i Srećko Horvat.

8 sierpnia minęło dokładnie 10 lat od wydania chyba najgłośniejszej płyty M.I.A., czyli zawierającego takie hity jak “Boyz”, “Jimmy” i przede wszystkim “Paper Planes” albumu “Kala”.

Dodaj komentarz

-->