Leonardo DiCaprio przewiduje koniec świata

leonardo di caprio

Leonardo DiCaprio od lat działa na rzecz podniesienia świadomości ludzi na temat zagrożeń wynikających ze zmian klimatu i odpowiedzialności każdego z nas za zmiany w naturze. Od wczoraj, ogólnodostępny stał się jego najnowszy film – dokument poświęcony problemom związanych z globalnym ociepleniem – „Before the Flood”. Film można obejrzeć za darmo i legalnie na całym świecie, przed komputerem.

leonardo dicaprio, koniec świata

DiCaprio jest producentem filmu, reżyserem, natomiast, jest Oscar Fisher, laureat nagrody Oscara za „Zatokę delfinów”. Film powstał po trzyletniej podróży po świecie, podczas badań mających dowodzić, w jakim stopniu zmiany klimatyczne wpływają na naszą planetę. Dzięki licznym rozmowom z naukowcami, ekologami, przywódcami, a także przedstawicielami lokalnych społeczności ekipa filmowa przybliżyła procesy degradacji środowiska i starała się nakreślić rozwiązania największych ekologicznych problemów naszych czasów.

Gdzie dotarła ekipa? Film ukazuje między innymi bardzo niebezpieczne dla lokalnych ekosystemów i dla całego środowiska zakłady Great Canadian Oil Sands w prowincji Alberta; wyspę Kiribati – tak niską, że – gdy poziom wody ulegnie podniesieniu przez roztopienie lodowców – zostanie ona całkowicie zatopiona. Pokazana jest także Sumatra wraz z jej problemem wypalania wielkich obszarów leśnych w celu produkcji oleju palmowego, a także Chiny i Indie.
Dokument pokazuje także Miami Beach, na której ma powstać infrastruktura chroniąca nadbrzeże przez zalaniem oceanem, a na sam koniec przedstawione zostają materiały z konferencji klimatycznej w Paryżu, w której wziął udział i wystąpił także Leonardo DiCaprio.

Kręcąc film, podróżowaliśmy po całym świecie, aby dowiedzieć się więcej o wpływie zmian klimatu na naszą planetę i nas samych. Rozmawiałem z naukowcami, światowymi przywódcami i aktywistami o tym, jak ważny jest to problem.

przekonuje do obejrzenia Leo.

Dodaj komentarz

-->