Kultowe jazzowe miejsce w nowej odsłonie

Blue Note to kultowe miejsce Poznania, gdzie dźwięki jazzu rozbrzmiewają od 1998 roku. Przez lata stał się legendą nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale również w całym kraju, będąc jednym z niewielu jazzowych klubów, które działają do dziś. W ostatnim czasie Blue Note przeszedł metamorfozę, wnosząc do serca poznańskiej sceny klubowej elegancję i pasję.

Odświeżona wersja Blue Note to połączenie dawnych i współczesnych formatów, podobne podejście przyświecało architektom przy aranżacji wnętrza. Istniejące wcześniej, dobrze znane elementy prowadzą dialog ze świeżą estetyką oraz innowacyjną technologią. Stali bywalcy Blue rozpoznają charakterystyczne schody, balustrady oraz bary wykonane przez znanego poznańskiego artystę Adama Garnka, w swojej pełnej, lśniącej, odrestaurowanej krasie.

We wnętrzach dominuje głęboki granat, który w elegancki sposób nawiązuje do legendarnej nazwy klubu. Ściany i sufity nabrały formy reliefów poprzez dodanie dużej trójwymiarowej typografii przeplatanej elementami lustrzanymi oraz wyrazistymi, niebieskimi podświetleniami. W nowym wydaniu możemy dostrzec serię fotografii nawiązującą do pojawiającego się w klubie motywu lameli. Jazz tutaj to nie tylko melodia, ale także historia, która pisze się na ścianach i w emocjach.

– Choć klub przeszedł w ostatnim czasie wiele zmian, to nadal opiera się na tym samym fundamencie co wcześniej: miłości do muzyki. Wyremontowaliśmy wnętrze, uwspółcześniliśmy logo oraz stronę internetową i planujemy też odświeżyć repertuar. Sercem Blue Note niezmiennie pozostanie jazz, ale chcemy zapraszać również artystów, którzy działają dookoła tego gatunku i wniosą nową energię do klubu. Dlatego w najbliższym czasie pojawią się również koncerty z muzyką funk, groove czy soul – zapowiada Krzysztof Wawrzyniak, nowy współwłaściciel klubu.

W Blue Note nie tylko słucha się jazzu – doświadcza się go w każdym detalu wypełniającym jego zupełnie nową przestrzeń. To miejsce, które kontynuuje wieloletnią tradycję goszczenia na swoich deskach prawdziwych legend muzyki jazzowej polskiej i zagranicznej, takich jak m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Kenny Garrett, Dave Holland, Kurt Elling, Al Foster, Cindy Blackman Santana, Tomasz Stańko, Dave Liebman, John Abercrombie, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, John Scofeld, Pat Metheny, Billy Harper, Jack DeJohnette, E.S.T.Trio, Yellowjackets.

 

 

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->