Koncert: Tomek Makowiecki w Stacji Mercedes

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 20.00, przed gośćmi zgromadzonymi w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu, wystąpi Tomek Makowiecki. Artysta do solowej twórczości powrócił po niemal siedmioletniej przerwie. Nowy album Makowieckiego, pt. „Moizm”, który ukazał się w październiku ubiegłego roku, jest dojrzały i ma bardzo osobisty charakter.

Krążek promuje singiel „Holidays In Rome” – taneczny, barwny utwór nawiązujący do brytyjskiego synth-popu. Z kolei w „What’s New In Heaven” usłyszymy skoczny rytm rodem z przełomu lat 70 i 80, zgrabnie dostosowany do nowoczesnych melodii. Ballady „Dziecko księżyca” oraz „A Summer Sale” znajdą szczególne uznanie wśród fanów tęsknych i nostalgicznych brzmień, które, w połączeniu z uwodzącym głosem wokalisty, tworzą wyjątkowy klimat. Pomimo łączenia różnych gatunków i czasami wręcz wydawać by się mogło – eksperymentalnych zabiegów, cała płyta Makowieckiego jest bardzo spójna i przemyślana.

Pomysłowa mieszanka stylów, którą serwuje muzyk, sprawia hipnotyzujące wrażenie, zapewniając przy tym niesamowitą dawkę silnych emocji. Mimo kilku bardziej energicznych utworów, cała płyta ma dość intymny i nastrojowy charakter. Nagrania, powstałe w kaszubskiej chacie, artysta dopracowywał przez 3 lata w swoim domowym zaciszu. Jaki efekt finalny udało mu się osiągnąć? Warto sprawdzić.

Makowiecki podczas koncertów improwizuje, bawi się muzyką i porywa widownię, przenosząc ją do świata „Moizmu”. Czy uda mu się podbić serca wymagających gości Stacji Mercedes? O tym przekonamy się podczas piątkowego koncertu.

Dodaj komentarz

-->