Koncert LEEPECK W Spatifie – Konkurs!

Leepeck to warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów. 28 kwietnia 2017 roku pojawił się jego debiutancki album pod tytułem “BORDERLINE”, którego zapowiedzią były single i teledyski “One Step Down” oraz „All This Time”. Nagrana analogowo w Łodzi i wyprodukowana przez warszawskiego muzyka Piotra Czajera płyta “BORDERLINE” to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, mieszanka folkowego brzmienia i melancholijnych wokali snujących opowieść o dawnych, utraconych relacjach. Już 11 maja w Klubie Spatif odbędzie się premierowy koncert LEEPECKA, którego zaczepiliśmy przed próbą i zadaliśmy kilka pytań.


Jaka historię opowiada płyta Borderline?

To jest płyta o miłości , poszukiwaniu , przekraczaniu granic . O tęsknocie za życiem, którego nie znam. O mnie w innym wymiarze, o alternatywnej wersji mojego życia. O miłości, która pojawia się tylko w marzeniach i może nie istnieje. Jednocześnie o zagubieniu w rzeczywistości , która mnie otacza , o ucieczce w fantazje ale też o drodze, którą przybyłem do tej pory. O nadziei.
Podczas pisania piosenek na album “Borderline” odczuwałem dużo smutku, nostalgii, zagubienia w relacjach z bliskimi mi ludźmi . W tym okresie doświadczałem wielu burzliwych i trudnych chwil, rozstań, powrotów. Dużo piłem. Wszystko to się we mnie kłębiło a ujściem dla tych emocji było tworzenie piosenek , które znalazły się na “Borderline”.

Dlaczego po rozpadzie zespołu Bohema zdecydowałeś się na solowy projekt?

Po rozpadzie Bohemy zaangażowałem się w tworzenie knajp w Warszawie. Byłem m.in. współwłaścicielem klubu “Huśtawka”, w którym organizowaliśmy wiele koncertów, wystaw i innych wydarzeń artystycznych. Do tej pory mam małą knajpkę w Warszawie na Brackiej. Okazało się jednak, że brakuje mi grania (choć w domu grałem cały czas), nagrywania, pokazywania ludziom tego co mam w głowie. Moje doświadczenia ostatnich lat i zmiany, które zachodziły w moim życiu dały mi inspirację i motywację do realizacji tego projektu. Jest to moja solowa płyta choć inni muzycy, moi przyjaciele, mieli ogromny wpływ na jej brzmienie, charakter i formę. Zdecydowałem się na nagranie tego albumu dzięki wsparciu z ich strony i wspólnej muzycznej wizji, która nam towarzyszyła.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Z moich przeżyć, przypadkowych spotkań z ludźmi, z podróży, dziwnych historii, z tego co widzę i słyszę wokół mnie. Z innych artystów czasem też! Płyta “Borderline” jest bardzo osobista, dotyczy tego co przeżywałem podczas moich perypetii miłosnych, mojego smutku i tęsknoty. Większość piosenek jest o tym właśnie choć jest też piosenka, którą napisałem podczas pobytu w więzieniu. Dotyczyła raczej refleksji związanych z wolnością. Byłem tam 15 dni ( za zakłócanie ciszy nocnej…podobno!) ale był to regularny zakład karny i to doświadczenie wywarło na mnie duży wpływ. Ostatnio byłem przez dwa miesiące na odwyku i tam wpadł mi do głowy tytuł płyty..”Borderline”. Mam z czego czerpać co jest akurat pozytywną stroną wielu trudnych acz ciekawych momentów w moim życiu.

Jakie masz muzyczne plany na wakacje?

Plany…hmm… Napisałem ostatnio kilka piosenek po polsku i chciałbym je nagrać. Nad “Borderline” pracowaliśmy na wsi i może teraz też pojadę z Piotrkiem Czajerem (muzykiem i producentem ostatniej płyty) gdzieś w plener szukać inspiracji. No i oczywiście koncerty!

Mamy dla was dwa podwójne bilety na premierowy koncert! 
Wystarczy oznaczyć w komentarzu na fanpage’u pod linkiem z tym artykułem osobę, którą weźmiecie ze sobą na koncert. Wyniki już jutro, 9 maja, o 17:00! Powodzenia! 
Więcej info: tutaj 

Premiera
miejsce: Klub Spatif
kiedy: 11 maja, 20:00

Widzimy się!

Dodaj komentarz

-->