Kompozycja „Martwa natura” Antoniny Nowackiej

„Martwa natura” Antoniny Nowackiej
Fot: materiały prasowe

Twórcy Unsound Festival, Teatr Powszechny, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wykonanie kompozycji Antoniny Nowackiej „Martwa natura”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 września 2020 r. o godz. 20.00, przed Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 22).

„Martwa natura” Antoniny Nowackiej

Kompozycja jest częścią spektaklu „Martwa natura” w reżyserii Agnieszki Jakimiak, którego premiera zaplanowana jest na 7 listopada 2020 r. w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Antonina Nowacka wykona kompozycję wraz z aktorami Michałem Czachorem i Grzegorzem Artmanem. Artystka i artyści podążają za Josephem Beuysem i chrobotem kwiatów, które oplatają korony drzew w śnie Fungusa Florisa, uczestnika Kongresu Wymierających Gatunków 2020 roku.

Kompozycja „Martwa natura” Antoniny Nowackiej

Fot: materiały prasowe

Po wykonaniu kompozycji odbędzie się solowy występ Lyry Pramuk, amerykańskiej artystki mieszkającej w Berlinie, która łączy ze sobą klasyczny śpiew, popową wrażliwość, performatywne praktyki i elementy kultury klubowej. Usłyszymy również utwory z ostatniej solowej płyty „Fountain”, której Pamuk jeszcze nie wykonywała na żywo przed większą publicznością.

Liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona – obowiązują zapisy. Formularz do rezerwacji bezpłatnych wejściówek dostępny jest na stronie internetowej.

-->