JUŻ JEST! ALEJA AMBIENTOWA W BIAŁYMSTOKU!

aleja ambientu białystok
Fot: Krzysztof Karpiński

Minął niewiele ponad miesiąc od jednogłośnej decyzji Radnych Miasta Białegostoku w sprawie nadania nazwy „Aleja Ambientowa” głównej alei Parku Konstytucji w Białymstoku oraz jej naturalnego przedłużenia w Rezerwacie Las Zwierzyniecki. Tabliczka z nazwą już stoi! W ten sposób Białystok zyskuje nowe miejsce do kulturotwórczych działań.

Aleja Ambientu Białystok

Od ponad dekady Białystok stanowi jeden z ważniejszych ośrodków wspierających muzykę współczesną w Polsce. To tu narodził się cykl Salonów Ambientu, czyli jedna z najważniejszych dziś, rodzimych inicjatyw propagujących ten niezwykły gatunek muzyczny. Teraz również tu, z inicjatywy Up To Date Festival, w jednym z największych miejskich parków powstanie Aleja Ambietowa.

„Powstanie w Białymstoku ‘Alei Ambientowej’, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części miasta, to dowód na to, jak ważne są dla nas przedsięwzięcia kulturotwórcze. Od lat Miasto Białystok wspiera działania podejmowane przez ekipę Up To Date Festival i w tym przypadku nie mogło być inaczej – tym bardziej, że według nas, ta właśnie aleja powinna nosić nazwę inicjatywy silnie związanej z przyrodą” – tak decyzję miejskich radnych skomentował Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku

-->