Jeden z najważniejszych polskich rapowych debiutów Konera – „Marcel Desailly” już na streamingach!

konera

Kuba Konera to raper i producent, zaliczający się do coraz szerszego grona ciekawych artystów hip-hopowych działających w Gdyni. Na scenie elektronicznej obecny od wielu lat, dał się poznać jako wszechstronny producent, zwiedzający ciemniejsze rejony gatunku.

Konera – „Marcel Desailly”

Obecnie tworzy muzykę inspirowaną syntetycznym r&b z początku wieku, z wpływami polskiego syfu i ugandyjskiej sceny Nyege Nyege. Jego teksty to, jak sam przyznaje, skanowanie dna, co można odebrać jako deklarację bezwzględnej szczerości w zdawaniu słuchaczom raportu z codziennego składania rzeczywistości. Późny kapitalizm i stany lękowe do obiadu? Proszę bardzo.

Mixtape Marcel Desailly to remiksy utworów pochodzących z pierwszej epki Konery – Palmy, wydanej w kwietniu 2019 r. i ogłoszonej przez Culture.pl jedną z najważniejszych płyt w historii współczesnego polskiego hip hopu. Na „Marcelu Desailly” Kuba uderza w zdecydowanie bardziej taneczne rejony, nie zapominając jednak o fundamencie, jakim jest duszny klimat jego twórczości. To idealna propozycja na wakacyjną imprezę np. w bunkrze.

-->