Jaki jest najbardziej przerażający horror? Te badania nie pozostawiają wątpliwości.

najlepszy horror
Fot: Stefano Pollio/Unsplash

Jak co roku o tej porze zajawka na horrory i opowieści grozy przybiera na mocy. Jaki jest najbardziej przerażający film w historii?

Najbardziej przerażający horror

Brytyjska sieć kablowa broadbandchoices przeprowadziła z okazji Halloween 2020 specjalne badania. Najpierw stworzono listę najpopularniejszych horrorów bazując na rankingach z portali IMBD, Rotten Tomatoes oraz Reddit .
Następnie wyselekcjonowano 50 osób w różnym wieku i poproszono ich o obejrzenie horrorów. W czasie seansów widzowie podłączeni byli do aparatury monitorującej bicie ich serca. Na podstawie zmian, które zachodziły w zapisie, organizatorzy eksperymentu określili, które filmy przyprawiały badanych o najmocniejsze bici serca. Tak właśnie powstał ranking najbardziej przerażających filmów.

Ranking najbardziej przerażających filmów

Jakie filmy są zatem najbardziej przerażającymi? Filmem, który podczas całości seansu utrzymywał widzów w największym napięciu, okazał się „Sinister” Scotta Derricksona z 2012 roku – osoby oglądające tę produkcję zanotowały średni wzrost rytmu serca podczas seansu o 32%.

Kolejne miejsca zajęły: „Naznaczony” ( „Insidious”), Obecność („The Conjuring”), „Dziedzictwo. Hereditary” („Hereditary”) i „Paranormal Activity”.

Tu zapoznacie się z wynikami badań oraz pełną listą najstraszniejszych filmów.

-->