Italo disco, Ralph Kamiński, acid house, Ron Morelli to tylko urywek marcowych atrakcji na Szpitalnej 1.

Wiosenne uderzenie klubu Szpitalna 1 przynosi ze sobą powiew świeżości na krakowskiej scenie. Wśród ogłoszonych artystów znajdują się między innymi Ron Morelli, Lee Gamble, Ralph Kamiński, David Vunk , Edmundy czy Buslav, a klub i tak ma w zanadrzu jeszcze kilka niespodzianek dla Was.

Marzec na Szpitalnej 1 po brzegi wypełniony jest ciekawymi wydarzeniami muzycznymi, a rozpoczyna się nowymi, autorskimi cyklami. Pierwszym z nich jest „Fresh Start”, mający na celu przedstawienie szerszej publiczności nowych talentów wyłonionych w ramach wydarzeń
Open Decks. Usłyszymy tam tych całkiem nieznanych adeptów sztuki didżejskiej, których selekcja i talent do miksowania nie mogły dłużej trwać w ukryciu. Drugi to „Szpitalna Presents”, kolejny po „Working Class Hero”, gdzie klub prezentować będzie cenionych artystów. Pierwszym gościem cyklu będzie pochodząca z Rumunii Borusiade, wydająca w oficynie Cómeme, odpowiedzialnym za wydawnictwa m.in. Leny Willikens. Jej sety aktualnie łączą śmiałe i niejasne dźwięki, głównie oscylujące wokół mrocznego disco, minimal wave czy też surowego house z acidowymi wstawkami.

Po raz kolejny na Szpitalną zawita „Robot Fanatico”, impreza za którą stoi znany z kolektywu Radar i zamiłowania do italo disco Kinzo Chrome. Tym razem gościć on będzie Davida Vunka czerpiącego inspiracje w muzyce z takich gatunków jak italo, disco oraz acid house. Obok niego zagra Hysteric, genialny dj i jeden z największych na świecie kolekcjonerów płyt winylowych z muzyką italo i disco. Dla fanów techno nie lada gratka, na zaproszenie Techno Techyes do Krakowa przyjedzie Uakoz, włoski producent pompującego techno oraz autor unikatowych linii basowych. Zaś szalona ekipa Urloop znów zapewni wszystkim dni wolne od pracy, a to dzięki zaproszeniu Stojche na ich cykl L4.

Najważniejsze klubowe wydarzenie marca w Krakowie odbędzie się w przedostatni weekend miesiąca właśnie na Szpitalnej 1. Okrągłą rocznicę działalności obchodzić będzie kultowy cykl Radar, który na swoje urodziny zaprosił creme de la creme światowej niezależnej sceny
elektronicznej. W labiryntach klubu Szpitalna 1 usłyszymy wtedy Rona Morelliego, założyciela kultowej nowojorskiej wytwórni L.I.E.S. oraz Lee Gamble, bezkompromisowego poszukiwacza nowych brzmień, który niedawno założył własne wydawnictwo UIQ. Panowie zagrają back to back, czyli ramię w ramię, a wieść niesie, że może być to ostatnie takie spotkanie gigantów przed sporą przerwą. Oprócz tego na Szpitalną zawitają Brutaż, Szum, którego gościem będzie Edmundy, kolejna edycja SPORTu goszcząca dMIT.RY z Neo Violence oraz Nashton Records Party, gdzie główną gwiazdą będzie WarinD.

Klub Szpitalna 1 prowadzi też czwartkowy cykl koncertowy, skupiając się na promowaniu młodych talentów polskiej sceny. W marcu usłyszymy zatem Ralpha Kamińskiego, tworzącego autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Na koncercie w Krakowie wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World. Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów wystąpi w pełnym składzie koncertowym. Ten projekt odwagi przekroczenia osobistych granic, opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki, to wydarzenie, którego nie można przegapić. Natomiast Pola Rise, wschodząca gwiazda muzyki elektro zaprezentuje swój najnowszy album, a kolejne ogłoszenia już niebawem. Jest na co czekać!

Bilety na wszystkie wydarzenia nabyć można przez platformę Going. lub w dniu wydarzenia na bramce. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom Szpitalna 1 od marca wprowadza miesięczny karnet klubowy, obejmujący wszystkie weekendowe wydarzenia. Do nabycia przez platformę Going.

Dodaj komentarz

-->