Helena Bonham Carter w 3. sezonie “The Crown”?

Netflix/YouTube

Jak donosi brytyjski “Evening Standard“, w kolejnym, trzecim sezonie popularnego serialu o losach Królowej Elżbiety II ma pojawić się Helena Bonham Carter. Znana m.in. z takich filmów, jak “Podziemny krąg”, “Sweeney Todd” czy “Jej wysokość Afrodyta” aktorka ma zagrać Małgorzatę Windsor, siostrę Królowej, odgrywaną obecnie przez Vanessę Kirby. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez twórcę “The Crown” Petera Morgana ani przez Netflixa, ale powołująca się na wiarygodnych informatorów gazeta twierdzi, że aktorka “lada chwila ma to ogłosić”.

Zmiana obsady w “The Crown” to nic niezwykłego. Od początku wiadomo było, że w zapowiedzianym na 60 odcinków serialu, który ma pokazać historię Królowej od koronacji aż po dzień dzisiejszy, po każdych dwóch sezonach najważniejsze role zostaną obsadzone ponownie. Do tej pory wiadomo było jedynie, że w kolejnym, trzecim sezonie, grająca główną rolę Claire Foy zostanie zastąpiona przez Olivię Colman. Co stanie się z inną ważną dla serialu postacią odgrywaną przez Matta Smitha (Książę Filip) twórcy na razie milczą.

Co zabawne, zarówno Carter jak i Coleman, mają na koncie tę samą “królewską” rolę. Obie zagrały bowiem Królową Matkę – pierwsza w “Jak zostać Królem” w 2010 roku, a druga w “Weekend z królem” dwa lata później. Helena Bonham Carter była królową także w innych produkcjach: w 1986 roku zagrała w “Lady Jane” wcielając się w Jane Grey, a w 2003 roku była Anną Boleyn w serialu “Krwawy tyran – Henryk VIII”. Nie można zapomnieć także o występie w “Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona, gdzie wcieliła się w rolę Czerwonej Królowej.

Dodaj komentarz

-->