Halfway Festival: koncert Starsabout

W piątek, 20 kwietnia, na Scenie Kameralnej Opery w Białymstoku odbędzie się koncert zespołu Starsabout. Będzie to pierwsze wydarzenie zapowiadające 7. edycję Halfway Festival. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z pisarzem i dziennikarzem muzycznym – Leszkiem Gnoińskim.

Blisko ludzi, blisko muzyki” – to motto organizowanego już po raz siódmy przez Operę i Filharmonię Podlaską Halfway Festival. Otwartość i bliski kontakt z twórcami to najważniejsze cechy festiwalu. Tradycją stało się, że artyści po zakończeniu występu na scenie Amfiteatru Opery dołączają do festiwalowiczów, by wspólnie słuchać następnych koncertów. To festiwal bez barier i bez barierek, wydarzenie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych odkryć i fanów kameralnej, niezobowiązującej atmosfery. Wśród ogłoszonych już artystów tegorocznej edycji festiwalu znajdują się m.in. zespoły Low, Amiina, Villagers i artystki takie jak Jane Weaver, czy Anna Ternheim.

7. edycja Halfway Festival rozpocznie się 29. czerwca, za to już w najbliższy piątek, 20 kwietnia, na Scenie Kameralnej Opery w Białymstoku odbędzie się zapowiadający festiwal koncert białostockiego zespołu Starsabout. Po ich występie na zeszłorocznej edycji festiwalu Łukasz Komła z portalu nowamuzyka.pl napisał: „Bez wątpienia Starsabout to najlepsza alternatywna grupa z Białegostoku”. Do kwartetu niedawno dołączył jeszcze jeden muzyk i teraz zespół tworzą Piotr Trypus (gitara i wokal), Tomek Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja) i Marcin Wasiluk (klawisze, gitara). Starsabout grają alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. W piątek będą promowali swoją nową płytę: „Longing for Home”. Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie rozmarzonych linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar. Płyta “Longing for Home” zebrała pozytywne recenzje m.in. w USA, Belgii, Niemczech i Japonii.

Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Leszkiem Gnoińskim – dziennikarzem i autorem takich książek muzycznych, jak m.in. „Kult Kazika”, „Republika. Nieustanne tango”, „Myslovitz. Życie to surfing” i „Raport o Acid Drinkers”. Leszek Gnoiński jest także reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych o tematyce rockowej, między innymi „Historii polskiego rocka”, „Beats of Freedom – Zew wolności”, serii filmów o historii festiwalu w Jarocinie, pełnometrażowego „Jarocin, po co wolność” i krótkometrażowego „Fugazi. Centrum wszechświata”. Spotkanie zaczyna się o 18.00, również na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

20 kwietnia, to również ostatni dzień sprzedaży karnetów na festiwal w niższej cenie “early bird” – do piątku można je kupić w cenie 160 zł (normalny) i 140 zł (ulgowy). Halfway Festival będzie trwał od 29.06, do 01.07.2018.

Halfway Festival jest organizowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Podczas poprzednich edycji Białystok odwiedzili tacy artyści, jak Emiliana Torrini (Islandia), Cate Le Bon (Walia), Alina Orlova (Litwa), Coals (Polska) oraz Mountain Goats, Angel Olsen i Cass McCombs (USA).

Więcej informacji na stronie: http://www.halfwayfestival.com/

Bilety na Halfway Festival dostępne są pod linkiem http://bit.ly/HalfwayKarnet

Bilety na koncert Starsabout dostępne są pod linkiem: http://bit.ly/StarsaboutBilet

Halfway Festival w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/halfwayfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/halfwayfestival/

Twitter: https://twitter.com/HalfwayFestival/

Last.fm: http://bit.ly/HalfwayLastFM

Dodaj komentarz

-->