Green ZOO Festival – 6-9 czerwiec 2013

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was na #GreenZOOFestival. Tegoroczna, spontaniczna edycja jest kontynuacją pomysłu na intrygujący miejski festiwal w pięknym zielonym Krakowie. Szwędanie się ulicami i znajdowanie przygód, dźwięków, ludzi było inpiracją dla tej akcji.

Na #GreenZOO 2013, który odbędzie się w dniach #06.06 do #09.06, zagra dla Was ponad 20 świetnych zespołów. Między innymi: #JohnnyForeigner, #DVA, #SchnAAk, #VeraCruz, #BrotherhoodOfTheLake, #Playlounge, #PiotrKurek, #Napszykłat, #EnchantedHunters, #Kaseciarz, #PatrickThePan, #Kapital i #STWOF.  Świetni DJ’e: #Ptaki, #RitmoSessuale i #InkMidget. Znajdziecie słuchając tych zespołów dużo pięknej, nieoczywistej muzyki, a będzie jeszcze kilka “last minute” niespodzianek. W sam raz żeby wyjść na miasto.

Koncerty odbywać się będą w sześciu Krakowskich klubach, znanych ze swojej  pasji do muzyki: #Betel,# Bomba, #KotKarola, #PięknyPies, #Re i #RozrywkiTrzy.

#GreenZOOFestival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji #FrontRowHeroes, klubów i zespołów. Klimat, jaki panuje na Festiwalu sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu #GreenZOO zbliża nas do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.

#GreenZOO powstał spontanicznie w czerwcu 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez #FrontRowHeroes. #BasiaBulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie #ArcadeFire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze.

Okazało się, że kilka krakowskich zespołów chciało z kolei otwierać koncert Basi Bulat w Krakowie. To stworzyło organizatorom szansę na zainicjowanie małego miejskiego festiwalu, na wzór zachodnich festiwali showcase’owych, gdzie wiele zespołów gra jednocześnie w kilku różnych klubach. Festiwal nazwany został #GreenZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak #WZielonymZOO, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Druga edycja Green ZOO odbyła się w Krakowie w dniach #23.05 – #26.05 maja 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty odbyły się w 5 klubach, a wystąpiło łącznie 30 zespołów, w tym prawie połowa z zagranicy. Do legendy miejskiej przeszły występy #LowerDens, #Moonface, #MollyNilsson czy #BenCaplan.

Trzecią edycję zrobimy razem w czerwcu, więc nie ociągajcie się i spotkajmy na tych ciepłych ulicach, w tych tajemniczych bramach i pod tymi jasno oświetlonymi scenami klubów, słuchając muzyki.

 Karnety na #GreenZOO można kupić:

– przez internet (http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/839315-green-zoo-festival-group.html)

– we wszystkich punktach sprzedaży sieci Ticketpro w całej Polsce (m.in. w Empik, Media Markt – wyszukaj punkt sprzedaży w Twojej okolicy: http://www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/index.html).

Specjalne, kolekcjonerskie karnety będą dostępne w klubach #Betel oraz #PięknyPies w Krakowie.

Ceny karnetów 4 – dniowych:

70 zł do #05.06

90 zł od 06.06 roku do końca festiwalu.

Wymiana karnetów na opaski festiwalowe:

w Klubie Bomba (Pl. Szczepański 2/1, Kraków), każdego dnia festiwalu, od godz.15:00 do godz. 20:00

Bilety na poszczególne koncerty będzie można kupić w klubach w których mają mieć one miejsce od 01.06.

Ceny biletów:

20 zł do 05.06

30 zł od 06.06 do końca festiwalu.

Bilety na imprezy DJ’s będzie można kupić w Rozrywkach Trzy po 10 zł.

Dodaj komentarz

-->