Już dziś transmisja z koncertu Gorillaz

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów muzyki. W sobotę odbędzie się jednodniowy festiwal Demon Dayz, podczas którego wystąpi bardzo popularny w Polsce zespół Gorillaz. Wyczekiwany przez fanów powrót wirtualnej grupy na scenę będzie można zobaczyć na żywo na bezpłatnej platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). Z kolei w niedzielę, podczas słynnego festiwalu Bonnaroo w Stanach Zjednoczonych, zagra Red Hot Chili Peppers.

GORILLAZ: SOBOTA 10 CZERWCA, GODZ. 22:00
Red Hot Chili Peppers: niedziela ok. 6:30 rano

Obserwując promocję, jaka towarzyszy wydanemu niedawno albumowi „Humanz”, festiwal Demon Dayz może być spektakularnym widowiskiem. Oprócz Gorillaz na scenie wystąpią tacy artyści jak: De La Soul, Vince Staples, Kali Uchis, Danny Brown, Little Simz, Kilo Kish, Popcaan i Fufanu. Sam festiwal trwa zaledwie jeden dzień, ale koncert wirtualnych „headlinerów” wieczoru oraz cała oprawa wizualna imprezy, która odbędzie się na terenie wesołego miasteczka, mogą być niezwykle interesujące. Wszystkie zapowiedziane na czerwiec koncerty Gorillaz (także te w Polsce) zostały wyprzedane. Dlatego tym bardziej warto zapamiętać, że transmisję będzie można oglądać w Red Bull TV (początek o godz. 20:00).

“Humanz” to piąty studyjny album w dorobku Gorillaz. W 2001 roku zespół wydał debiutancki LP „Gorillaz”, który sprzedał się w ponad siedmiu milionach egzemplarzy. Album „Demon Dayz” z 2005 roku aż pięciokrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych. Następnie, w 2010 roku, grupa wydała „Plastic Beach” i „The Fall”. Zespół ma na swoim koncie liczne nagrody, w tym m.in. Grammy, dwie MTV Video Music Awards oraz trzy MTV Europe Music Awards.

Dodaj komentarz

-->