Glastonbury 2021 odwołane. Czy to koniec marzeń o festiwalach w 2021 roku?

glastonbury 2020 odwołane

Glastonbury 2021 nie odbędzie się…Tu właściwie możemy skończyć. To pierwszy duży gracz na europejskim rynku, który po raz drugi z rzędu poddał się pandemii covid-19. Co to oznacza dla całej koncertowej Europy?

Glastonbury 2021 odwołane

Wszyscy liczyliśmy na to, że nadchodzące za kilka miesięcy lato będzie inne niż to w 2020 roku. Większa wiedza na temat koronawirusa, doświadczenie i zapowiadane szczepionki sprawiły, że uwierzyliśmy w szybki powrót do normalności. Tym bardziej że są części świat, w których festiwale odbywają się bez przeszkód (tu pisaliśmy  trwającym właśnie festiwalu).

Tymczasem okazuje się, że kolejne lato możemy spędzić bez dużych imprez muzycznych. Rok temu (dokładnie 18 marca) donosiliśmy, że Glastonbury odwołało edycję 2020 i przełożyło ją na rok 2021. Tamta decyzja była sygnałem dla innych dużych, a z czasem coraz mniejszych imprez, które odwoływały edycje 2020 lub ograniczając ilość publiczności, przenosiły je do Internetu (w Polsce zrobił tak między innymi Up To Date Festival).

Co zatem z dzisiejszą decyzją popularnego Glasto? Czy decyzja o odwołaniu tego festiwalu to znak, że branża po prostu nie da rady dźwignąć się i w tym roku? Pamiętajmy przecież o tym, że proces bookowania największych gwiazd zależy od ich wolnych slotów na największych imprezach. Im więcej ich „odpadnie”, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że artyści nie odwołają trasy po europejskich festiwalach.

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia Glastonbury. Jak widzicie, fani imprezy mogą oddawać bilety lub zrealizować je w roku 2022…

Zeszłoroczna edycja imprezy miała być jubileuszową 50. Z tej okazji na scenie zaprezentować się mieli m.in. Paul McCartney, Taylor Swift czy Kendrick Lamar

-->