Firma Pantone ogłosiła swój kolor na 2018 rok

źródło: Pixabay

Znana ze swojej unikatowej skali kolorów amerykańska korporacja Pantone jak co roku ogłosiła światu kolor na nadchodzący rok. W 2018 będzie nim ultrafiolet, a dokładniej “Ultra Violet 18-383”.

Od eksplorowania nowych technologii i innych galaktyk, po artystyczną ekspresję i odbicie duszy, intuicyjny utrafiolet toruje drogę temu, co ma jeszcze nadejść – napisała w oficjalnym i natchnionym oświadczeniu główna szefowa działu konsultującego kolory w firmie Pantone, Leatrice Eiseman.

Nie da się nie zauważyć, że tegoroczny kolor jest odrobinę podobny do stworzonego w sierpniu tego roku przez Instytut Pantone koloru “Love Symbol #2”, który powstał na cześć zmarłego w 2016 roku Prince’a. Barwa podobno została zainspirowana fortepianem muzyka, ale trudno oczywiście nie połączyć koloru z płytą „Purple Rain”. Leatrice Eiseman odpiera jednak zarzuty, twierdząc, że “kolor na 2018 został wybrany dużo wcześniej”.

Pantone to amerykańska korporacja założona w 1962 roku przez Lawrence’a Herberta. Jej siedziba mieści się w Carlstadt w stanie New Jersey. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Kolor roku ogłaszany jest od 1999 roku.

1 186 komentarzy

Dodaj komentarz

-->