Festiwale, o których mogliście nie słyszeć, a których nie możecie przegapić w te wakacje

festiwale 2020

Festiwale chyba ulubiona letnia rozrywka Polaków. My jednak od jakiegoś czasu lubimy uciekać od tych największych. Nad wystawanie w kilometrowych kolejkach przedkładamy zabawę w gronie znajomych i muzyczne spotkania z artystami, od których nie dzieli nas tona barierek.

W tym roku Aktivist wybiera się jeszcze na kilka festiwali, a listę tych, których nie można przegapić, przygotowaliśmy dla Was poniżej. Od nadbałtyckich i plaż, przez twierdze i zamki po betonowe stadiony. Właśnie tam wybieramy  się jeszcze w te wakacje.

Globaltica – 17-21 lipca (Gdynia)

To stały punkt na festiwalowej mapie wielbicieli tzw. „muzyki świata”. Pomimo stażu gdyński festiwal jest kameralnym zlotem etnofreaków i…lokalnej społeczności. Przy tym zawsze wydaje nam się, że nikt z wypoczywających na plażach Orłowa wczasowiczów nie ogarnia niesamowitej feerii dźwięków, jakie pulsują w Parku Kolibki. Jest to też chyba jedyny festiwal w kraju, na którym w przerwach między koncertami można usłyszeć szum morskich fal no i w pięć minut zrobić bifor na plaży! W tym roku wśród gwiazd Globaltiki m.in. Bombino i Boban Marković Orkestar, a do tego afterki w wykonaniu Analog Africa.

Hultaj Festiwal – 26-28 lipca (Pałac Gorzanów)

Jeśli jednak nad wielogodzinną wiksę, przedkładacie imprezy w bardziej kameralnych i klimatycznych miejscach, to powinniście sprawdzić rugą edycję Hultaj Festiwalu. Eklektyczny line-up, działania artystyczne no i to miejsce…Hultaj odbywa się w ultra klimatycznym Pałacu Gorzanów, który wygląda niczym rodem z teledysku (zdjęcie!). Wśród artystów, którzy zagrają na Hultaju, znajdują się m.in. Księżyc, BOKKA, Maleńczuk czy Sitartronic. Ale pamiętajcie, że muzyka to tylko część tego, co czeka na Was w Gorzanowie.

Wisłoujście – 9-10 sierpnia (Gdańsk)

W naszym zestawieniu królują w tym roku imprezy organizowane w bardzo oryginalnych lokalizacjach. Nie inaczej jest z drugą edycją Wisłoójścia, która odbędzie się w Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Po zeszłorocznym sukcesie organizatorzy postawili na rozwój. Dodano kolejny dzień imprezy, scenę, a także możliwość spania na polu. Wśród artystów, którzy zagrają w tym roku, pojawią się m.in.: Angelo Mike, Catz’ N Dogz, Rituall Thrills czy Tralien.
Jeśli chcecie wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, to musicie się pośpieszyć. Ze względu na zabytkowy profil lokacji oraz bezpieczeństwo uczestników liczba biletów jest mocno ograniczona.

Salt Wave – 23-24 sierpnia (Jastarnia)

Debiutant na polskiej ofercie festiwalowej. To chyba oni jako pierwsi wpadli na to, żeby zorganizować festiwal w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Lotnisko na zachodzie Jastarni kojarzyliśmy do tej pory raczej jako miejsce, które mijaliśmy rowerami w drodze do Kuźnicy (albo i dalej). Tym razem pod koniec sierpnia spotkamy się tam z takimi wykonawcami jak The Cinematic Orchestra, Pro8L3M czy BOKKA. Zawsze chcieliśmy pójść z plaży prosto na koncert. Jak widać tym razem może się to udać!

Fest Festival – 23-24 sierpnia (Chorzów)

Przedostatni weekend sierpnia będzie weekendem debiutów. Bo w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się pierwsza edycja kolejnej imprezy. Fest Festiwal ma szansę w szybkim czasie dołączyć do festiwalowej czołówki w kraju. Na razie pora na pierwsze kroki w rytm beatów od Wu –Tan Clan, Metronomy, Jadena Smitha czy Róisin Murphy. No i Śląsk powoli staje się festiwalową stolicą Polski.

Upper Festival – 30 sierpnia – 1 września (Katowice)

Trzecia edycja katowickiego festiwalu to jedna z najlepszych tegorocznych propozycji dla fanów elektroniki. Stara fabryka porcelany gościć będzie takich artystów jak Andy Stott (live), Anthony Rother, DJ Lag, Detroit In Effect. Widzimy się pod koniec wakacji w Katowicach!


Up to Date – 5–8 września (Białystok)

Ten fest tradycyjnie symbolizuje koniec sezonu. Kiedy dzieciaki już narzekają na powrót do szkoły, fani szeroko pojętej elektroniki ściągają do Białegostoku. Tutaj raczej nie poimprezujecie w plenerze, bo pogoda już raczej nie ta. Jednak każdy bywalec wie, że centrum wydarzeń jest to co dzieje się na białostockim stadionie. No i Up to Date jak żadna inna impreza w Polsce wie, że miłość do muzyki i dobrej zabawy nie zna żadnych granic wiekowych. W tym roku w Białymstoku zagrają m.in. Sokół, Svreca czy Włodi.

-->