EKO luty w Wolskim Centrum Kultury

wolskie centrum kultury eko spotkania

Wolskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa i tym razem zaprasza na coś co powinno zainteresować nas ponad wszelkimi gustami muzycznymi, czytelniczymi czy filmowymi. Pora na wolski EKOSYSTEM

W projekcie EKOSYSTEM łączymy ekologię z działaniami kulturalnymi, szczególnie w zakresie sztuk wizualnych. Przeprowadzamy spotkania z grafiką, ogrodnictwem, pszczelarstwem i kuchnią wegetariańską. Uczestnicy mogą doświadczać kontaktu z naturą i ze sztuką, jednocześnie zdobywając wiedzę związaną z ekologią.

EKOSYSTEM w Wolskim Centrum Kultury

Głównym celem projektu jest pokazanie mieszkańcom Woli i całej Warszawy, że działania systemowe mogą zarówno odbudowywać środowisko naturalne, jak i relacje sąsiedzkie. Działając wspólnie, działamy na rzecz naszych lokalnych społeczności. EKOSYSTEM to szereg warsztatów, spotkań i możliwość wymiany doświadczeń.

EKOSYSTEM na Woli – harmonogram

06.02 godz. 19:00 – 20:30 // wtorek
Ekosystem: Karnawał Pszczół
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Na spotkaniu dowiemy się o znaczeniu pracy pszczelarzy i bartników dla środowiska przyrodniczego. Pokażemy narzędzia ich pracy oraz stroje. W karnawałowym i ekologicznym duchu. W programie kurs stacjonarny zwijania woskowych świec.

Zapisy: ekosystem@wck-wola.pl; Bilety: 5 zł

13.02 godz. 17:00 – 18:30 // czwartek
Ekosystem i Pasieka Edukacyjna o pszczołach. Koło Pszczół stacjonarnie.
Dom Społeczny, ul. Obozowa 85

Zapraszamy na kolejną pogadankę o pszczołach i ich kluczowej roli w ekosystemie. Opowiemy też o tym, czym jest Koło Pszczół w Parku Księcia Janusza. Prowadzenie: Pasieka Edukacyjna.

Wstęp wolny

wolskie centrum kultury eko

18.02 godz. 19:00 – 20:30 // wtorek
Ekosystem: Namaluj sobie pszczołę
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Natura inspiruje do tworzenia i jednocześnie dostarcza samego tworzywa. Na warsztatach przygotujemy farby na bazie miodu. Akwarele zabierzemy do domu. Wszystko w pełnej harmonii z naturą.

Zapisy: ekosystem@wck-wola.pl Bilety: 15 zł

25.02 godz. 19:00 // wtorek
Ekosystem: Batik 1…2…3…
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Batik jest niezwykle atrakcyjną techniką malarską polegająca na nakładaniu na bawełniane płótno kolejnych warstw gorącego wosku pszczelego i farbowaniu go w zimnych barwnikach. Dla ciekawych proponujemy szybkie batikowe warsztaty. Efekt nawoskowany!

Zapisy: ekosystem@wck-wola.pl Bilety: 20 zł

27.02 godz. 19:00 – 20:00 // czwartek
Ekosystem: Wykiełkuj pomidora
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Słońce już coraz wyżej. Pora na wysiew pomidorów do domowych ogródków, szklarni, jak też na balkony, a dla chętnych – do naszego ogrodu społecznego. Pytanie za 100 punktów: Jakie owady zapylają pomidory?

Zapisy: ekosystm@wck-wola.pl Bilety: 5 zł

-->