Dyniowa farma zagościła w Centrum Janki

Do 28 października Centrum Janki zapraszają do jesiennego królestwa dyń. Na klientów czeka tam dyniowa farma, łącząca bajeczną atmosferę z elementami natury. Nie zabraknie również jesiennych warsztatów dla najmłodszych oraz możliwości zdobycia nagród za zakupy.

 

Klienci Centrum Janki w trakcie jesiennych chłodów mogą liczyć na przytulną, ciepłą atmosferę na dyniowej farmie. Stworzony z rozmachem dyniowy ogród jest dostępny do 28 października. Znalazł się w nim klimatyczny, drewniany domek, położony na wzgórzu wznoszącym się ponad farmą pełną dyń i wrzosów. Pojawiło się tam również sporej wielkości gniazdo z jajami ptaków, we wzorach odzwierciedlających te występujące w naturze.

Malowniczy, dyniowy ogród to ciekawe miejsce na minisesję w gronie rodziny czy przyjaciół.

Na dyniowej farmie w Centrum Janki można posłuchać również odgłosów ptaków. Warto także obejrzeć wystawę fotografii prezentującą gatunki ptactwa zamieszkujące Rezerwat Przyrody Stawy Raszyńskie. Zdjęcia laureatów Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Społeczny Komitet Ochrony Falent  przybliżą odwiedzającym tę lokalną perełkę przyrodniczą.

Dzięki współpracy z Centrum Janki mamy doskonałą okazję, by przybliżyć okolicznym mieszkańcom piękno Rezerwatu Przyrody Stawy Raszyńskie. Ten obszar nazywany jest wręcz ornitologicznym rajem, gdyż gniazduje tutaj wiele gatunków unikalnych już wodnych i błotnych ptaków.  Zapraszamy miłośników pieszych wycieczek i podglądania natury na szlak turystyczny prowadzący przez Rezerwat – mówi dr Wojciech Rogowski ze Społecznego Komitetu Ochrony Falent.

Tajemnice przyrody w Centrum Janki można odkrywać też w Jankowej Polanie. Ta sensoryczna sala zabaw ma klimat przypominający trawiastą dżunglę, w której dzieci mogą znaleźć rozmaite zwierzęta. Jankowa Polana opiera się na pobudzaniu wielu zmysłów, dzięki czemu edukacja przyrodnicza odbywa się tu przy okazji fascynującej zabawy. Dzieci mogą znaleźć w niej labirynty magnetyczne przypominające domki mrówek lub drewnojadów, a dzięki głośnikom – usłyszeć odgłosy różnych zwierząt. Nie brakuje tu również strefy interakcji, która pozwala zobaczyć światło rozszczepione w „kropli rosy” czy też pobawić się w teatr cieni. Jankowa Polana jest miejscem, w którym aktywują się różne zmysły najmłodszych, którzy dzięki temu naturalnie przyswajają wiedzę przyrodniczą.

Jesienny upominek!

28 października, przy okazji zakupów w Centrum Janki, będzie można otrzymać jesienny upominek. Zdobycie go będzie bardzo proste: wystarczy jedynie zrobić zakupy za minimum 250 zł na maksymalnie 2 paragonach, aby odebrać jesienny wianek przygotowany przez nowo otwartą kwiaciarnię EM. Natomiast klienci, którzy w punkcie obsługi akcji zarejestrują paragony na kwotę minimum 300 zł, będą mogli otrzymać prezent w postaci ciepłego koca i wrzosu.

Dyniowa farma w Centrum Janki to pełne uroku miejsce, w którym będzie można się zrelaksować i skryć się przed jesiennym chłodem. Malowniczy ogród będzie też doskonałym miejscem edukacji przyrodniczej, a dyniowe warsztaty nie pozwolą najmłodszym się nudzić. Możliwość otrzymania jesiennego upominku za zakupy dodatkowo uprzyjemni klientom wizytę w Centrum Janki.

 

Zdjęcia: Materiały prasowe 

 

-->