Ekologiczna ławka z rękawiczek GLOV® stanęła w Praskim Koneserze

W Praskim Koneserze w Warszawie powstała ekologiczna ławka stworzona z recyklingu –  zużytych rękawiczek GLOV®. Jest to efekt zamkniętego obiegu tekstylnego, który marka prowadzi we współpracy z VIVE Textile Recycling. 

Ekologiczną ławkę można zobaczyć na dziedzińcu Praskiego Konesera obok wejścia do Google for Startups Campus. Powstała z surowców wtórnych, w tym zużytych rękawiczek GLOV®, stanowi doskonały przykład na to, jak można przekształcać odpady w funkcjonalne i ekologiczne elementy małej architektury.

Chcemy pokazać naszym klientom na całym świecie, że dokonując codziennych wyborów, mają wpływ na środowisko. Dlatego nasze działania prowadzimy pod hasłem “Wszystko w Twoich rękach” – mówi Ewa Dudzic-Filaseta, VP marki GLOV®.

Marka GLOV® promuje praktyki zero waste, pozwalając klientom ograniczyć zużycie opakowań i produktów kosmetycznych. Dodatkowym atutem jest fakt, że zużyte produkty GLOV® można odesłać bezpłatnie do producenta, po czym zostaną przetworzone na innowacyjny kompozyt tekstylny Texcellence®. Z niego z kolei mogą powstawać trwałe i wygodne parkowe ławki.

Rękawiczki GLOV®, które zostały wykorzystane do produkcji ławki, to innowacyjny produkt, który zastępuje aż 5 produktów do demakijażu. 

–  Jedna taka ławka to ponad 8 tysięcy zużytych rękawiczek lub 45 tysięcy płatków GLOV®️, które zbieramy od naszych klientek z całego świata. To oznacza, że wspólnymi siłami zaoszczędziliśmy środowisku 1234 tony jednorazowych odpadów: 3 700 000 wacików jednorazowych, 18 000 plastikowych butelek i nawet 3 600 litrów kosmetyków z chemicznym składem. Zamiast śmieci tworzymy wspólnie ławki. – mówi Monika Żochowska, CEO marki GLOV®.

Do tej pory marka GLOV® stworzyła już cztery takie ławki – dwie z nich stanęły w Gdyni, kolejne dwie podróżują z przedstawicielami marki po całym świecie. Ławka, która została uroczyście odsłonięta w Praskim Koneserze, to trzecia ławka, z której będą mogli korzystać wszyscy odwiedzający warszawską Pragę.

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

-->