Dlaczego ludzie wykupują papier toaletowy?

koronawirus papier toaletowy

Nie jesteśmy portalem zajmującym się higieną, ale nie ukrywamy, że i nas od jakiegoś czasu zastanawia: dlaczego ludzie wykupują papier toaletowy?

Kupowanie papieru toaletowego

Przygotowania do apokalipsy rozpoczęły się przed weekendem. Nieświadomi tego, co ich czeka, Polacy, a także inni Europejczycy ruszyli do sklepów po zapasy. Ryż, makaron, konserwy, zgrzewki napojów, szuflady wypakowane chipsami i słodyczami, pizza mrożona doprawiona dwoma dodatkowymi serami. O tym nie mówi prawie nikt. Za to wszyscy mówią o towarze, który stał się deficytowy, zupełnie jak w czasach młodości naszych rodziców.

Dlaczego ludzie wykupują papier toaletowy?

Dlaczego właśnie papier toaletowy? Odpowiedzi na to pytanie starał się udzielić grecki psycholog Dr Dimitrios Tsivrikos. Ekspert od psychologii konsumenckiej na University College London w rozmowie ze Sky News powiedział, że przygotowywanie się na nadchodzące problemy jest naturalnym odruchem obronnym człowieka. A co ma do tego papier toaletowy? Prawdopodobnie chętniej wybieramy papier jako produkt, który nie zepsuje się tak szybko jak żywność i będzie mógł być użyty też po kryzysowym okresie. Znaczenie ma też rozmiar (a jakże!). Opakowania papieru są większe od nawet cięższych pudełek z makaronem lub ryżem. Daje to nam poczucie, że odpowiednio wyposażyliśmy się i kupiliśmy dużo potrzebnych towarów, dokonując przy tym tak naprawdę zakupu jednego produktu.
To ile rolek macie w domu? Jeśli zastanawiacie się na ile Wam mogą starczyć to znaleźliśmy dla Was aplikację liczącą na jak długo wystarczy Wam papier.

4 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->