Deerhunter zagra w Warszawie

Czasem trochę musimy poczekać aż wszystkie fajne zespoły zaczną przyjeżdżać do Polski. Kolejnymi artystami, którzy po dość długiej przerwie docierają nad Wisłę są Deerhunter. Panowie grali już co prawda na Off Festivalu, ale od tamtego koncertu minęło już sześć długich lat!

Na szczęście ekipa Distorted Festival nie próżnuje i już kombinuje nad kolejną edycją swojej imprezy .Pierwszym ogłoszonym artystą jest właśnie Deerhunter. Grupa zagra 19 listopada w stołecznych Hybrydach.

Deerhunter to założony w 2001 roku w Atlancie w stanie Georgia amerykański zespół nagrywający obecnie dla wytwórni.
Dowodzona przez charyzmatycznego Bradforda Coxa ekipa mimo wciąż ewoluującego brzmienia pozostaje jedną z ikon indie rocka i uważana jest za jeden z najważniejszych zespołów XXI wieku.

Niemal od momentu zawiązania grupa znajduje w centrum zainteresowania serwisu Pitchfork, a jej nagrania regularnie lądują na listach najlepszych płyt roku. Deerhunter debiutował „Turn It Up Faggot” (2005), a wypłynął na szersze wody płytami „Cryptograms” (2007) i „Microcastle/Weird Era Cont.” (2008). Dyskografię grupy uzupełnia przełomowy „Halcyon Digest” z 2010, „Monomania” z 2013 oraz „Fading Frontier” z 2015, a także EPki „Fluorescent Grey” (2007) i „Rainwater Cassette Exchange” (2009).

Warszawski koncert grupy jest częścią europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszą płytę kwintetu, tegoroczną „Why Hasn’t Everything Already Disappeared?”

Koncert odbędzie się ramach Distorted Festival 2019, na który złożą się jesiennie koncerty artystów z szeroko pojętej sceny niezależnej w różnych przestrzeniach klubowych Warszawy.

-->