Dancing Cocktail na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Foto: Paul Bergen

Zeszłoroczny pomysł na odświeżenie konwencji jednego z wieczorów w ramach festiwalu Skrzyżowanie Kultur był absolutnym strzałem w dziesiątkę. Techno z Sierra Leone w wykonaniu Kondi Band, turecka psychodelia od Baba Zula oraz bardzo ciężkie i kwaśne dźwięki Meridian Brothers. Takiego lineup’u nie powstydziłby się festiwal na kilkadziesiąt tysięcy widzów. Tym bardziej cieszy nas, że impreza (pod lekko zmienioną nazwą) wraca również podczas czternastej edycji festiwalu.

W tym roku piątkowy koncert odbędzie się pod nazwą „Dancing Cocktail” i już sama nazwa mówi bardzo wiele na temat tego, co nas czeka. Od transowego brzmienia z serca Afryki, przez najnowsze trendy w muzyce arabskiej po prawie popowe granie.

Można mówić, że największą gwiazdą wieczoru będzie, znana nie tylko wielbicielom egzotycznych dźwięków, Nneka. Z drugiej strony to Ifriqiyya Electrique reprezentuje najmodniejszy w ostatnim czasie nurt arabfuturyzmu. Z trzeciej wszyscy od miesięcy czekają na koncert prawdziwego króla, czyli King Ayisoba, który nie dotarł na ostatni Off Festival (choć są tacy, którzy na 100% twierdzą, że go tam widzieli).

Ten skład uszyty jest pod wszystkich, którzy narzekają na to, że w Warszawie brakuje tanecznych koncertów. Po zakończeniu części oficjalnej, tak jak rok temu, w Barze Studio odbędzie się after w równie tropikalnych klimatach. No i dzięki tegorocznej aurze pewne jest to, że nie musimy się wyposażać w czapki i szaliki, które do takich dźwięków pasują jak przysłowiowa pięść do oka!

21.09
Warszawa
Namiot Festiwalowy przed Pałacem Kultury i Nauki od ul. Świętokrzyskiej
start: 19.00
wstęp: 40 – 150 PLN

Program wieczoru:

godz. 19:00 – koncerty w namiocie festiwalowym przy PKiN
King Ayisoba (Ghana)
Nneka (Nigeria)
Ifriqiyya Électrique (Tunezja, Francja)
Bilety: 40 zł – do kupienia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz na stronie www.festival.warszawa.pl.

godz. 22:00 – klubowy DJ set w Kulturalnej – DJ KRZAKU i DJ Ensor, wstęp wolny

Dodaj komentarz

-->