Czytamy gdzie indziej V

Literacki spacer po Powiślu

#16.06 na Powiślu rozegra się piąta edycja projektu #CzytamyGdzieIndziej. Aktorzy warszawskich scen (m.in. aktorzy Teatru Narodowego Wiktoria Gorodeckaja, #MateuszRusin, #PrzemysławStippa i #BartłomiejBobrowski) w nietypowych zakamarkach dzielnicy przeczytają fragmenty literatury europejskiej i polskiej w tym książki dla dzieci. Wydarzenie ma charakter literackiego spaceru. Uczestnicy akcji za pomocą mapek z oznaczonymi trasami sami odnajdują lokalizacje kolejnych książkowych spotkań. Spacerowicze zostaną zwabieni m.in. do małych zakładów rzemieślniczych, sklepików, a także prywatnych mieszkań.

#CzytamyGdzieIndzie V wspiera merytorycznie #SylwiaChutnik. Pisarka została ambasadorką akcji i kuratorką trasy polskiej i dziecięcej. Opiekunem artystycznym czytań jest #IgorGorzkowski, dyrektor artystyczny Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty.

W programie m.in. #Morfina #SzczepanaTwardocha, #MłodszyKsięgowy #JackaDehnela oraz #SecondHand Joanny Fabickiej a także #GóryŻmijowe Zygmunta Miłoszewskiego i #XY Joanny Rudniańskiej.

Projekt „Czytamy gdzie indziej” został zainicjowany i jest organizowany przez Instytuty Kultury zrzeszone w EUNIC Warsaw Cluster oraz Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło. Jego głównymi celami są popularyzacja czytelnictwa oraz promocja literatury europejskiej.

#CzytamyGdzieIndzie to impreza cykliczna, odbywająca się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach. Jesienna odsłona poświęcona jest natomiast „odkurzaniu” starych książek oraz przekładów i rozgrywa się w jednej, zamkniętej, często zaskakującej przestrzeni. Dotychczas zorganizowano cztery wydarzenia: #16.04 2011 na Ochocie i #16.10 2011 w #SOHOFactory, 21.04 – 22.04 2012 na Saskiej Kępie i 17.11 2012 w #MuzeumZiemi PAN.

Dodaj komentarz

-->