„Boska komedia wersja 2.2” – medytacja VR na żywo

boska komedia teatr powszechny
fot: Magda Hueckel

Ostatnio informowaliśmy Was, że jeden z najciekawszych spektakli tego sezonu, czyli “Boska Komedia” w adaptacji Krzysztofa Garbaczewskiego, będzie wystawiony online. Z powodów technicznych Teatr Powszechny musiał przełożyć spektakl na 8 maja. W związku z tym przed ekrany komputerów i gogli VR zapraszamy Was już w ten piątek

Boska Komedia online

Dream Adoption Society to laboratorium, grupa artystyczna założona przez reżysera Krzysztofa Garbaczewskiego, działająca od 2017 roku w kontekście teatru i sztuki współczesnej, wykorzystująca w swojej pracy VR/AR/AI i inne nowe technologie (virtual/augmented reality, artificial inteligence). Obecnie kolejne eksperymenty tworzy, grając na żywo w wirtualnej rzeczywistości.

Ich kolejny spektakl „Boska komedia wersja 2.2” – medytacja VR na żywo, produkowany przez Dream Adoption Society we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie, będzie możliwy do obejrzenia w piątek, 8 maja 2020 r. o godzinie 19.00.

teatr powszechny boska komedia

fot: Magda Hueckel

Czym jest Teatr VR na żywo?
W specjalnie zaprojektowanej, wygenerowanej komputerowo, wirtualnej przestrzeni spotykają się aktorzy, reżyser, kompozytor, autor zdjęć filmowych i inne osoby będące częścią ekipy. Każda posiada „cyfrowe ciało” w formie awatara, dzięki czemu może poruszać się, gestykulować oraz dotykać i przesuwać trójwymiarowe obiekty. Dzięki cyberpróbom zespół przygotowuje spektakle, które finalnie transmitowane są na żywo w sieci.

Jak można obejrzeć spektakl?
Operator kamery rejestruje spektakl, będąc również w wirtualnej rzeczywistości. Obraz z jego kamery transmitowany jest na żywo. Informacje gdzie i kiedy możliwe jest podłączenie się do streamingu dostępne będą w dniu spektaklu (piątek, 8 maja 2020) na profilu Dream Adoption Society oraz Teatru Powszechnego w serwisie społecznościowym Facebook.

„Boska komedia wersja 2.2” – medytacja VR na żywo

autorstwa Dream Adoption Society we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie

wykonanie: Bartuś 419, Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Sandra Korzeniak, Paweł Smagała, Iza Szostak

muzyka na żywo: Jan Duszyński

digital art: Anastasiia Vorobiova

scenografia: Aleksandra Wasilkowska

kamera: Robert Mleczko

reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

produkcja: Łukasz Jaskuła, Wojtek Markowski

-->