Autorzy Pokémon GO wypuszczają podobną grę o Harrym Potterze. Będzie sukces?

Pamiętamy, jak kilka lat temu chodząc do kina w warszawskim Pałacu Kultury, mijaliśmy grupkę (a raczej solidną grupę) osób siedzących w okolicy Muzeum Techniki i pobliskiej fontanny. To miejsce słynęło ze sporego nagromadzenia Pokemonów, które można było łapać w ramach rozgrywki w Pokémon GO. Gra, która na jakiś czas wywróciła do góry nogami rynek wirtualnej rozrywki, straciła już jednak chyba większość fanów. Świadczyć mogą o tym również ławeczki pod wspomnianym Muzeum, które ponownie stały się ulubionym miejscem randek okolicznych uliczników.

Rewolucja rozszerzonej rzeczywistości ma jednak szansę powrócić ze zdwojoną siłą. Wszystko za sprawą gry “Harry Potter: Wizards Unite”, która swoim schematem i sposobem rozgrywki ma przypominać słynne Pokemony. Tym razem jednak zabawa odbywać się na w świecie znanym z kart powieści J.K Rowling.

Gra jest już w fazie testów, a osoby posiadające urządzenia przenośne z systemem Android mogą się na nie zapisywać pod tym linkiem. Aplikacja ma być oficjalnie uruchomiona jeszcze w tym roku.

-->