Powstała gra, w której możecie jeszcze raz przeżyć rok 2020!

2020 game
Fot: screen/2020game.io

Tęsknicie z rokiem 2020? Dobra żartowaliśmy! Wiemy, że chyba nikt nie chciałby powtórki z wątpliwej „rozrywki”, którą zafundowało nam ostatnie 12 miesięcy. Dlatego, teraz kiedy już wszystko jest za nami, możemy spojrzeć w przeszłość i przeżyć rok 2020 ponownie!

Gra o roku 2020

Jeśli nie macie jeszcze dosyć daty 2020, to koniecznie powinniście sprawdzić tę grę. „2020 game” to darmowa przeglądarkowa mini gra, która pozwala na przeżycie najważniejszych wydarzeń minionego roku. W grze, która klimatem przypomina stare dobre platformówki z konsoli, wcielamy się w postać samotnego bohatera. Bohater rozpoczyna swoją przygodę w styczniu 2020 roku i od razu trafia na pierwsze trudności. Być może już nie pamiętacie, ale dokładnie rok temu świat z zapartym tchem obserwował wielką tragedię, jaka spotkała Australię. To właśnie australijskie pożary rozpoczynają rozgrywkę. Żeby przedostać się dalej, musimy przebić się przez płonący busz, a na końcu uratować biednego koalę. To jednak dopiero początek wyzwań!

2020game.io

Fot: screen/2020game.io

Kiedy już uratujemy koalę, trafiamy na mniej przyjazne ssaki, czyli…tak dobrze się domyśleliście, nietoperze! To właśni tu pojawia się główny temat gry, czyli covid-19. Komórki wirusa atakować nas będą od tej pory w każdym możliwym momencie aż do końca rozgrywki. Po drodze będziemy musieli jeszcze stać w wielkich kolejkach, polować na papier toaletowy i odbyć kwarantannę!

2020 gra

Fot: screen/2020game.io

Inne wydarzenia, które przedstawiono w grze to między innymi śmierć George’a Floyda, prezydencki wyścig w USA (pikselowy Trump i Biden są po prostu świetni!), wielkie powodzie, wzrost popularności aplikacji TikTok czy druga fala oraz wynalezienie szczepionki na covid-19.

2020 gra

Fot: screen/2020game.io

Jak skończy się przygoda, musicie przekonać się sami. Jedno jest pewne, na końcu gry czeka na Was niespodzianka. A sama rozgrywka jest na tyle krótka, że z pewnością jesteście w stanie poświęcić około 10 minut przy kawie, żeby ponownie przeżyć najważniejsze wydarzenia minionego roku!

Tu zagracie w grę Game 2020

-->