Arcade Fire, Feist, Nine Inch Nails, Travis Scott i inni. Oglądamy najnowsze teledyski

źródło: YouTube

Nowych klipów pojawiło się w ciągu ostatniej doby tak dużo, że postanowiliśmy je zebrać razem w jednym miejscu. Zapraszamy do oglądania. 

 

Feist – “Century” 

W najnowszym teledysku do piosenki “Century”, wyreżyserowanym przez Scotta Cudmore, ma miejsce coś na kształt musicalowej tanecznej walki ulicznej. Najpierw więc Leslie Feist spotyka swoją sobowtórkę (w tej roli znana irlandzka aktorka Maria Doyle Kennedy), później odbywa się mała wojna gangów pod wiaduktem, następnie wyłania się jedyny i niepowtarzalny Jarvis Cocker ze swoim monologiem, a na koniec widzimy zapierające dech w piersiach zdjecia kosmosu. I to wszystko w jednym klipie! Piosenka “Century” pochodzi z ostatniego albumu artystki, “Pleasure”. Samą Feist będziemy mieli okazję zobaczyć już niedługo w Polsce – zagra 4 sierpnia podczas katowickiego Off Festivalu.

Kesha – “Woman”

Swoją nową piosenkę z nadchodzącej płyty “Rainbow” Kesha napisała podobno stojąc w korku w drodze do studia nagraniowego. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć. Ten swoisty i najeżony przekleństwami w refrenie “hymn kobiecości”, jak sama nazwała go artystka, ma w sobie coś z funku, coś z popu i coś z najlepszych tradycji Kid Rocka. Jeśli chodzi o to pierwsze, to głównie za sprawą kolaboracji z zespołem Dap-Kings. O samym klipie ciężko cokolwiek powiedzieć, oprócz tego, że wyreżyserował go brat artystki, Lagan Sebert i że dużo w nim złota.

Arcade Fire – “Electric Blue”

Kolejny utwór i kolejny klip z nadchodzącej płyty Kanadyjczyków. Tym razem gwiazdą jest Régine, która w wyreżyserowanym przez kolektyw Cousin Club pełnym kolorów teledysku przechadza się po ulicach sprzątanego po karnawale Nowego Orleanu. Warto wspomnieć, że tytułowe “Electric Blue” jest prawdopodobnie nawiązaniem do tekstu piosenki “Sound And Vision” Bowiego – oba utwory łączy zresztą podobny klimat. David Bowie, który przez zespół uważany była za przyjaciela i mentora, pojawił się w 2013 roku w ich piosence “Reflektor”. Nowa płyta “Everything Now” ukaże się 28 lipca. 

Nine Inch Nails – “Less Than”

Lider Nine Inch Nails, Trent Reznor, dał ostatnio znać fanom, że wydana w grudniu zeszłego roku EP-ka „Not the Actual Events” to początek minialbumowej trylogii. 21 lipca, ukaże się więc kolejna płyta, „Add Violence”. Wydawnictwo promuje “Less Than”, z ciekawym i niepokojącym klipem znanego z pracy z “Grimes” i “The Lemon Twigs” Brooka Lindera. 

Travis Scott – “Butterfly Effect”

Kompletna psychodelia. Samochody, motory, baseny, dziewczyny i – oczywiście – motyle. Mimo wszystko, dzieło duetu BRTHR to bardzo dobry teledysk, a sama kariera Travisa Scotta coraz bardziej się rozwija. Niedawno pojawił się w doborowym towarzystwie w teledyskach DJ Khaleda – najpierw z Nasem, a potem z Rickiem Rossem i Big Seanem, a obecnie supportuje na trasie Kendricka Lamara. Wygląda też na to, że Scott szykuje nową, trzecią już płytę. 

Selena Gomez – “Fetish”

W nowym utworze Gomez łączy siły z Gucci Manem, ale wprawne ucho wyłapie spory wpływ obecnego chłopaka Seleny, Weekenda. Powstała powolna, trapowa ballada z bardzo prostym i zmysłowym teledyskiem Petry Collins, który trafnie może opisać jedno słowo – i jest nim tytuł piosenki. 

Dodaj komentarz

-->