Amundsen Photo Awards – znamy finalistów!

Amundsen Photo Awards

Podróże są wspaniałą inspiracją i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych eksploratorów. Fotografia natomiast pozwala uchwycić te wyjątkowe momenty i przedstawić świat w sposób, w jaki widzi go autor. 12 grudnia, w Fortecy Kręgliccy odbyła się Gala Amundsen Photo Awards.

Fotografia to sztuka przedstawienia innym swojej perspektywy patrzenia na świat. Jej wyjątkowość polega na tym, że przy okazji pozwala uchwycić czas wraz z towarzyszącymi mu emocjami. Podróże z kolei nie tylko inspirują, lecz także zachęcają do wychodzenia poza utarte szlaki, nawet w pobliżu miejsc, które mijamy każdego dnia. Wiele z nich tylko czeka, aby odkryć je na nowo. Dlatego też fotografia i podróże znakomicie do siebie pasują. Z połączenia tych elementów powstaje fotografia podróżnicza będąca bezpośrednim odniesieniem do kampanii Amundsena #OdkrywajWięcej.

Konkurs dla odkrywców
Z myślą o doświadczonych fotografach, podróżnikach i pasjonatach, marka Amundsen przygotowała specjalny konkurs Amundsen Photo Awards. Nagrody wręczono w trzech kategoriach: zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz w kategorii specjalnej, nawiązującej do idei marki i jej historii – Zimowa Ekspedycja. Wybór zwycięzców nie był łatwy ponieważ zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów – nadesłano niemal 14 tysięcy zdjęć.

Amundsen Photo AwardsZaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac, ale przede wszystkim poznali laureatów konkursu na najlepszą fotografię podróżniczą.

Amundsen Photo Awards

Imprezę prowadził Olivier Janiak. Nagrody wręczyli ambasadorzy kampanii – Łukasz Nowicki, Marcin Dobas i Krzysztof Starnawski, a zwycięzca kategorii specjalnej otrzymał ją z rąk Marka Sypka, Dyrektora Zarządzającego w Stock Polska.

Oto zwycięzcy!
Kategoria: ZWIERZĘTA
I. Aneta Łącka
II. Szymon Kaczmarczyk
III. Arkadiusz Miaśkiewicz

Kategoria: LUDZIE
I. Piotr Zwarycz
II. Olga Rachwalak
III. Krystian Niedbał
Kategoria: KRAJOBRAZ
I. Wojciech Kruczyński
II. Piotr Kanka
III. Paweł Zygmunt
Kategoria specjalna: ZIMOWA EKSPEDYCJA
I. Adam Kokot
II. Rafał Bachanek
III. Barbara Grubka

Amundsen Photo Awards

Po części oficjalnej, przyszedł czas na kuluarowe rozmowy o wymarzonych podróżach. Wszyscy chętni mogli także przetestować możliwości profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki Olympus.

O dobrą zabawę zadbał DJ HAADE, zaś o wyśmienity nastrój gości – Amundsen Extreme Quality Vodka.

Partnerami konkursu Amundsen Photo Awards są Olympus Polska oraz Alstor.

-->