44 GALERIE SZTUKI Z CAŁEGO ŚWIATA I POLSKI W WARSZAWIE

New Art Dealers Alliance przedstawia uczestników NADA Villa Warsaw, nowej inicjatywy wystawienniczej, która odbędzie się w dniach 15–19 maja 2024 roku w historycznej Willi Gawrońskich w Warszawie, przy Al. Ujazdowskich 23. W programie NADA czeka prezentacja aż 44 galerii z 25 miast z całego świata oraz z Polski, spotkania z artystami i artystkami oraz  wydarzenia specjalne.

 

Będziemy mieli okazję podziwiać wystawy przygotowane przez zaproszone galerie z całego świata, ze szczególnym naciskiem na gości z Europy Środkowej i Wschodniej. Razem z NADA organizatorzy Villa Warsaw w ramach naboru do pierwszej edycji wydarzenia wyselekcjonowali listę 44 uczestników, którzy zaprezentują w Warszawie kilkadziesiąt osób tworzących sztukę współczesną. Swoje drzwi dla NADA Villa Warsaw otworzy warszawska Willa Gawrońskich, perła neobarokowej architektury. Wspólna wystawa w przestrzeniach willi nawiąże dialog między różnorodnymi artystycznie galeriami a wyjątkowym duchem tego miejsca.

NADA Villa Warsaw to wydarzenie, które powstało z potrzeby międzynarodowej wymiany artystycznej. Przestrzeń, w jakiej się odbędzie, umożliwia zarówno prezentację sztuki, jak i tworzenie sytuacji społecznych. Wydarzenie to, będące pierwszym projektem NADA w Polsce, odzwierciedla rosnącą rolę, jaką nasz kraj odgrywa na arenie międzynarodowej. NADA Villa Warsaw ma na celu nie tylko otwarcie Warszawy i Polski na świat, ale również pokazanie światu bogactwa polskiej sceny artystycznej – zapowiadają organizatorzy.

Majowa wystawa to wyjątkowa okazja, aby podziwiać prace wystawione przez polskie i międzynarodowe galerie w niezwykłym wnętrzu Willi Gawrońskich, miejscu o bogatej historii i wyjątkowej atmosferze.

Wystawa NADA Villa Warsaw została zorganizowana z inicjatywy Michała Kaczyńskiego (Raster), Marty Kołakowskiej (Galeria LETO) oraz Joanny Witek-Lipka (Warsaw Gallery Weekend) we współpracy z NADA. Ten typ wystawy bazujący na współpracy uczestniczących galerii, stanowi rozwinięcie projektu Villa Raster – serii wydarzeń artystycznych zapoczątkowanych przez Raster w Warszawie w 2006 roku, z kolejnymi edycjami w Reykjaviku, Tokio i Toronto oraz podobnych wydarzeń odbywających się później w innych częściach świata (np. Condo).

Galerie uczestniczące w NADA Villa Warsaw:

Alyssa Davis Gallery, Nowy Jork

Artbeat, Tbilisi

AV17 Gallery, Wilno

BWA Warszawa, Warszawa/Sokołowsko

CASTIGLIONI, Mediolan

Coulisse Gallery, Sztokholm

Dio Horia Gallery, Ateny

eastcontemporary, Mediolan

FIERMAN, Nowy Jork

Foksal Gallery Foundation, Warszawa

Fragment, Nowy Jork

Galerie Jocelyn Wolff, Romainville

Galerie Rolando Anselmi, Rzym

Galeria Monopol, Warszawa

Gunia Nowik Gallery, Warszawa

HAGIWARA PROJECTS, Tokio

HOS, Warszawa

Jak Zapomnieć Gallery, Kraków

Jednostka Gallery, Warszawa

KIN, Bruksela

Kisterem, Budapeszt

KRUPA GALLERY, Wrocław

Leto, Warszawa

lokal_30, Warszawa

Max Mayer, Düsseldorf

Misako & Rosen, Tokio

Oolong Gallery, Encinitas

Piktogram, Warszawa

Plan B, Berlin/Cluj-Napoca

Polana Institute, Warszawa

Raster, Warszawa

RAVNIKAR, Ljubljana

Stereo, Warszawa

SVIT, Praga

Szydlowski, Warszawa/Genewa

The Green Gallery, Milwaukee

The Why Not Gallery, Tbilisi

TOMAS UMRIAN CONTEMPORARY, Bratysława

Turnus, Warszawa

Voloshyn Gallery, Kijów/Miami

wanda gallery, Warszawa

Wschód, Warsaw/Nowy Jork

Yulia Topchy, Nowy Jork

ZERO…, Mediolan

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->