Najpiękniejsza książka świata. Została wydana w Polsce!

Kolejny sukces Polaków! Książka „Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha została uznana za najlepiej zaprojektowaną książkę roku w międzynarodowym konkursie 50 Books | 50 Covers. Wyróżnienie przyznawane jest od 1923 roku i uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych w branży projektowania graficznego na całym świecie.

Nagrodzone książki reprezentują najlepsze i najciekawsze trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Konkursowi towarzyszy wystawa, na której można oglądać nagrodzone publikacje. Organizatorem konkursu jest AIGA (Amerykański Instytut Sztuki Graficznej). Od 2012 partnerem konkursu jest Design Observer.

Przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą.

Tak brzmi werdykt prestiżowego konkursu 50 Books | 50 Covers, w którym został nagrodzony Dziennik podróży Bolesława Stelmacha.

Druk i oprawa nagrodzonej publikacji zostały wykonane w drukarni Petit skład-druk-oprawa Wojciech Guz i wspólnicy z Lublina. Projekt graficzny i skład przygotowali Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński, Robert Zając.

źródło: czytelniczy.pl