Zobacz krótki metraż syna Ridleya Scotta, promujący film “Blade Runner 2049”

źródło: Collider

“Nexus: 2036” to pierwszy z trzech filmów-prequeli, które promują nadchodzącą kontynuację Blade Runnera w reżyserii Denisa Villeneuve. Co ciekawe, prawe 6-minutowy film krótkometrażowy nakręcił syn reżysera klasycznego filmu sci-fi z 1982 roku, Luke Scott (“Morgan”). 

Film udostępniony przez portal Collider i osadzony w świecie “Blade Runnera” ma odpowiedzieć na pytanie, co wydarzyło się pomiędzy wydarzeniami z pierwszego filmu, które miały miejsce w 2019 roku, a tymi z sequela z 2049 roku. “Nexus: 2046” skupia się na postaci Niandera Wallace’a, granego przez Jareda Leto, który przedstawia nową linię udoskonalonych replikantów. Jak twierdzi na początku nagrania reżyser “Blade Runnera 2049”, Denis Villeneuve, film Luke’a Scotta to pierwsza z trzech tego typu historii, stworzonych przez “zaprzyjaźnionych artystów”.

Film “Blade Runner 2049” do kin trafi 6 października. Zobaczymy w nim Ryana Goslinga, Harrisona Forda, Robin Right, Jareda Leto, Mackenzie Davis i Anę de Armas. Akcja ma mieć miejsce trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu, kiedy to nowy łowca androidów, oficer policji z Los Angeles K odkrywa ukrywany długo sekret, który może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Postanawia więc odnaleźć Ricka Deckarda, byłego łowcę androidów, który od 30 lat uważany jest za zaginionego.

 

129 komentarzy

Dodaj komentarz

-->