“Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak powalczy na światowych festiwalach

źródło: materiały prasowe

“Pomiędzy słowami” (“Beyond Words”) to polsko-duńska koprodukcja, która skupia się na losach młodego niemieckiego prawnika Michaela (w tej roli Jakub Gierszał), który odmawia wzięcia sprawy afrykańskiego uchodźcy. Jak się okazuje wkrótce – sam też jest imigrantem i wychował się w Polsce. Wszystko zmienia się, kiedy spotyka się po raz pierwszy ze swoim ojcem Stanisławem (Andrzej Chyra), o którym od dawna myślał, że nie żyje. 

Zwiastun czarno-białego filmu oraz plakat zamieścił amerykański magazyn Variety, podkreślając zarówno to, że producentem jest znany w Stanach za sprawą “Idy” Opus Films, jak i zwracając uwagę na rolę Jakuba Gierszała. Już na początku roku został on zresztą przez Variety umieszczony na liście 10 aktorów, na których trzeba zwrócić uwagę na festiwalu w Berlinie (przy okazji premiery filmu “Pokot” Agnieszki Holland)

Reżyserka Urszula Antoniak jest także autorką scenariusza filmu. Za zdjęcia do “Pomiędzy słowami” odpowiada holenderski operator Lennert Hillege.  Światowa premiera filmu odbędzie się podczas 42. Międzynarodowego festiwalu Filmowego w Toronto. Polska premiera “Pomiędzy słowami” będzie miała natomiast miejsce w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film znajdzie się także w Konkursie Głównym 65. MFF w San Sebastian wraz z inną koprodukcją, niemiecko-francusko-polskim filmem “Kapitan” (“Der Hauptmann”) w reżyserii Roberta Schwentke.

Dodaj komentarz

-->