Zdjęcie na podstawie prostego szkicu. Koniec fotografii, jaką znamy?

generowanie zdjęć deep face
Fot: geometrylearning.com/DeepFaceDrawing/

Zmierzch fotografii wieszczony jest mniej więcej raz na kilka miesięcy. Nigdy jednak żadne rozwiązanie nie niepokoiło fotografów tak bardzo, jak to.

Aplikacja do generowania zdjęć

Programy do tworzenia zdjęć nieistniejących ludzi to już od dawna standard. Teraz jednak przyszła pora na kolejną rewolucję, która może całkiem poważnie zamieszać w świecie fotografii. Tym razem chodzi o chiński (a jakże!) pomysł, który pozwala na zamienianie prostych szkiców w super realistyczne grafiki przypominające zdjęcia. Eksperci narzekają co prawda, że wszystkie zdjęcia oświetlone są w taki sam sposób, jednak patrząc całościowo na tę aplikację, można serio potraktować to jako detal, który zostanie dopracowany w niedalekiej przyszłości.
Tymczasem aplikacja DeepFaceDrawing już na pierwszy rzut oka wygląda jak spełnienie marzeń ludzi z branży reklamowej.

W końcu wszystkie pomysły zaczynają się od szkiców i zarysów projektu. W DeepFaceDrawing wystarczy mieć umiejętności plastyczne na poziomie podstawówki, by samodzielnie naszkicować, a następnie wygenerować na podstawie szkicu właściwie dowolny portret. Facet z wąsami, proszę bardzo! Kobieta z kręconymi włosami? No problem! Wyobraźcie sobie teraz, że przy aplikacji sadzacie świetnego rysownika…

Pytanie, co na to wszystko fotografowie?

-->