Zakaz reklamowania niezdrowego jedzenia w polskiej telewizji? To się może wydarzyć!

dłuższe reklamy telewizyjne w polsce
Fot: JESHOOTS.com/Pexels

Nie ma nic bardziej irytującego niż reklamy telewizyjne. Wygląda jednak na to, że polscy telewidzowie muszą przygotować się na pierwszą od dawna rewolucję.

Więcej reklam w telewizji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało ostatnio projekt nowelizacji ustawy, zgodnie z którym nadawcy będą mogli emitować dłuższe bloki reklamowe. Do tej pory długość emitowanych w telewizji reklam nie może przekraczać 12 minut na blok. Od teraz jednak Ministerstwo proponuje nowe zasady. Od godziny 6:00 do 18:00 i od 18:00 do 24:00 reklamy będą mogły zajmować 20 proc. czasu.

Zakaz reklamowania niezdrowej żywności

To jednak nie najciekawszy pomysł ustawodawcy. Naszą uwagę zwrócił jedna zapis dotyczący reklam emitowanych w czasie programów dla najmłodszych. Według projektu ustawy przed podczas oraz po emisji programów skierowanych do osób poniżej 12 roku życia obowiązywałby całkowity zakaz reklamowania niezdrowej żywności.
Myślicie, że to pierwszy, ale ważny krok w drodze do ograniczania spożycia śmieciowego jedzenia? Przypomnijmy tylko, że jakiś czas temu podobny pomysł w Wielkiej Brytanii spotkał się z wieloma kontrowersjami.

-->