Wystawa Marka Wodzisławskiego w Project Roomie

Marek Wodzisławski project room
Fot: Marek Wodzisławski

Optyka, obraz, wizja. Przymus patrzenia, (nie)możliwość widzenia i oko pozwalające na wejście w cudzą skórę. Artysta za pomocą ludzkiej i zwierzęcej cielesności tworzy przestrzeń, w której oko kieruje się własną logiką, afektywnie poszukując kontaktu. POV jest historią o dystansie między okiem a tożsamością, gdzie intymne fantazje przenikają się z brutalnym obrazem, odsłaniając rewers widzialnego.

Marek Wodzisławski Project Room

Prace powstały specjalnie dla Project Roomu w ramach cyklu prezentacji młodych polskich artystów. W tym sezonie odbyły się już wystawy Kornelii Dzikowskiej, Jana Baszaka, Adeliny Cimochowicz, Piotra Brucha i Sebastiana Sebulca.
Marek Wodzisławski ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; jest doktorantem na Wydziale Intermediów krakowskiej ASP, finalistą Artystycznej Podróży Hestii i laureatem Nagrody Gdańskiej Galerii Miejskiej w ramach Najlepszych Dyplomów ASP w Gdańsku. Pretekstem podejmowanych przez niego działań artystycznych jest bioegzystencja, trauma i fikcja oraz zwierzęcość jako krytyczny punkt doświadczenia.

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Instytucja finansowana przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej informacji na temat wystawy Marka Wodzisławskiego.

-->