Wybrano najzdrowszy kraj do życia. Wynik mocno zaskakuje

Jak zdrowo żyje się Wam u progu trzeciej dekady XXI wieku? Według najnowszego raportu mamy jeszcze trochę do nadrobienia…

Zatrudnieni przez Bloomberga eksperci opracowali doroczny raport mający na celu wytypowanie krajów, w których prowadzi się najzdrowszy tryb życia. W tym celu przeanalizowali dane udostępniane praz WHO, ONZ i Bank Światowy. Wśród analizowanych czynników znalazły się popularność nałogów, problemy związane z nadwagą, stan środowiska naturalnego czy poziom dostępu do wody pitnej.

Fot: Bloomberg

Zaskakuje tegoroczny zwycięzca, czyli Hiszpania. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego po raz pierwszy wygrał w rankingi i pozostawił w tyle tryumfatorów kilku poprzednich edycji, czyli Włochy i Islandię. Kolejne miejsca w top 10 zajęły kolejno: Japonia, Szwajcaria, Szwecja, Australia, Singapur, Norwegia i Izrael.

Fot: Bloomberg

Polska wypada w rankingu średnio. Na 169 branych pod uwagę krajów zajmujemy miejsce 40 (spadek o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim rankingiem). Chyba mamy się czym zająć w kolejnej dekadzie!

Fot: Bloomberg

TU znajdziecie pełen raport na rok 2019.

-->