Wreck and Reference wracają do Polski

Wreck and Reference wystąpi 26 sierpnia w warszawskim klubie Chmury na jednym z dwóch koncertów w Polsce. Amerykańscy eksperymentatorzy, wracają po dwóch latach do Europy z materiałem z nowego, długogrającego albumu Absolute Still Life, który ukazał się w lipcu nakładem kultowej wytwórni The Flenser.

Nowe wydawnictwo Wreck and Reference zwiastuje radykalne odejście od ciężkich, noizowych brzmień i zwrócenie się ku bardziej abstrakcyjnej elektronice. Brak żywej perkusji nadaje albumowi chłodniejszy i bardziej wyalienowany charakter. Na płycie słyszymy mniej krzyku, a więcej osobliwych tekstur. Wraz z Absolute Still Life, Wreck and Reference po raz kolejny wkracza samotnie na nieznane i trudne do skategoryzowania, brzmieniowe terytorium. Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, płyta wyszła w wytwórni The Flenser, która ma pod swoimi skrzydłami takie projekty jak All Your Sisters, Have a Nice Life, Bell Witch czy Planning for Burial.

Wreck and Reference ma na swoim koncie cztery EPki i trzy albumy długogrające. Ich debiut, zatytułowany Black Cassette, to zestaw ciężkich, przesterowanych, syntezatorowych brzmień i liryki pełnej odniesień do filozofii determinizmu i poczucia izolacji, charakterystycznej dla twórczości Cormaca McCarthy’ego. Ich pierwsze długogrające albumy – Y̶o̶u̶t̶h̶ (2012) i Want (2014), opisywane przez redakcję Pitchoforka jako „radykalna wizja” i „niczym nieograniczony eksperyment”, prezentowały już znacznie bogatszą paletę brzmień. Wydany w 2016 r. longplay Rivers Romance End stanowił kolejny krok na drodze do doskonalenia kompozytorskiego rzemiosła, testując granice noizowego, opartego na samplach instrumentarium.

W ostatnich latach duet otworzył się na liczne kolaboracje z innymi eksperymentującymi twórcami, takimi jak Ricky Eat Acid (płyta See You Soon) czy fotograf Wolfgang Tillman – ich występ towarzyszył instalacji artysty prezentowanej w Tate Modern w Londynie, a na wydanej przez niego EPce Heute Will Ich Frei Sein znalazła się techno produkcja od zespołu. Remix kawałka How To Dress Well znalazł się ostatnio na składance ONE TRAIN HIDES ANOTHER (2019) grupy.

26 sierpnia Wreck and Reference wystąpi w warszawskim klubie Chmury, na jednym z dwóch koncertów w Polsce. Razem z Kalifornijczykami zagra eksperymentalny, multi-gatunkowy projekt elektroniczny Duy Gebord, za który odpowiada Radek Sirko, autor filmu „Pogłos/Reverberation”, współzałożyciel wytwórni Audile Snow i współorganizator cyklu imprez ᴜᴍóʀ.  Wieczór otworzy Rumianek – warszawski skład prezentujący instrumentalne kompozycje oparte o nieregularną rytmikę i eksperymenty z hałasem, który na pewno przypadnie do gustu fanom takich projektów jak Idles, Slint czy Polvo.

Organizatorem wydarzenia jest U n i c o r n booking. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale Undertone, Transmission / Transmisja oraz KVLT.

Wydarzenie FB

Bilety:

25 zł w przedsprzedaży // 35 zł w dniu koncertu

-->